Úgy tűnik, Japánban érdemes szigorúan venni az illemtant az éttermekben. Egy hónappal ezelőtt írtunk arról, hogy letartóztattak két fiatalt, amiért a vendégek által közösen használt szójaszószos üvegből ittak egy szusiétteremben. A mostani hír sem kevésbé meglepő: egy étteremtulajdonos megtiltotta, hogy a vendégei telefont használjanak evés közben - írja a turizmus.com, a CNN nyomán.
A japán ramen éttermekben ki nem mondott szabály, hogy gyorsan együk meg az ételünket (már csak azért is, mert a túl sokáig ázó tészta szétázhat a levesben - a szerk.) majd hagyjuk el az üzlethelyiséget, had jöjjenek a helyünkre a többiek. A tokiói Debu-chan levesezőben pedig igen komolyan veszik ezt a szabályt.
Az étterem tulajdonosa, Kota Kai azt tapasztalta, hogy azok a vendégei, akik a telefonjukat nyomkodják, videókat böngésznek rajta, túl sokat várnak a levesek megkóstolásával. Van, hogy több perc is eltelik, mire fogyasztani kezdenek.
Sok helyen ez nem lenne akkora probléma, de a Debu-chan egy olyan regionális rament szolgál fel, amelynek vékony tésztái mindössze egy milliméter vastagok, így nagyon gyorsan nyúlni és ázni kezdenek a forró levesalapban. Pár perc várakozás is rossz ételélményt eredményezhet.
Kai ezért márciusban úgy döntött, hogy megtiltja a vendégeknek, hogy étkezés közben okostelefonokat használjanak, főleg a forgalmas időszakokban.
"Amikor az ülőhelyek megtelnek, és azt látom, hogy az emberek abbahagyják az evést és inkább az okostelefonjukat bámulják, szólok nekik, hogy hagyják abba" - mondja Kai. Hozzáteszi, hogy nem helyezett ki táblákat, amelyek arra kérik az embereket, hogy tegyék el a telefonjukat, ehelyett egyénileg beszél a vendégeivel.
A Debu-chan nem az első hely, ahol előtérbe került az okostelefonok étkezés közbeni használata, Itthon márciusban már negyedszerre rendezték meg a „Mobil Off, Élmény On" hetet öt fővárosi étteremben, ahol azok a családok akik mobilmentesen étkeztek, ingyenes gyerekmenüt kaptak köszönetképpen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.