Panaszt tett Ukrajna a népszerű, Párizsban játszódó televíziós sorozat miatt

panasz
PUBLIKÁLÁS: 2022. január 03. 16:50

December végén debütált a Netflixen a népszerű sorozat, az Emily Párizsban második évada. A francia és amerikai főszereplők mellett, feltűnt egy új brit és ukrán szereplő is, utóbbinak a karaktere kisebb botrányt kavart Ukrajnában – olvasható a BBC.com oldalán.

A sorozat főszereplője Emily (Lily Collins), a negyedik epizódban egy nyelvtanfolyamon találkozik az ukrán származású Petrával, ám a barátságuk nem tart sokáig, miután a közös shoppingolás alkalmával Petra inkább a lopást választja, minthogy kifizesse a ruhákat.

Oleksandr Tkachenko ukrán kulturális miniszter szerint Petra ábrázolása igen sértő az ukránokra nézve, hiszen a nő – amellett, hogy lop – rossz divatérzékkel rendelkezik és fél a kitoloncolástól. "Külföldön tényleg így látják az ukránokat?" – kérdezte a miniszter.

Az ukrán miniszter panaszlevelet küldött a Netflixnek, melyben részletesen kifejtette nemtetszését a sorozat karaktere okán. De nem ez volt az első alkalom, hogy kritika éri a sorozatot a különböző nemzetiségek ábrázolása miatt. Az első évadban a franciák sztereotip ábrázolása kapta a legtöbb kritikát. Sokak szerint a franciákat tiszteletlen emberekként ábrázolják, akik svájcisapkát viselnek és gyakran megcsalják a partnereiket.

A második évadban nemcsak az ukrán, de egy új szereplő, a brit Alfie is igencsak sztereotip ábrázolást kapott: a férfi kocsmákban ivással és focinézéssel tölti az idejét, ráadásul ki nem állhatja Párizst.

Darren Star, a sorozat készítője korábban azt nyilatkozta, hogy a sorozatbeli Párizst és a karaktereket, saját, korábbi személyes tapasztalatai alapján alkotta meg, és az volt a célja, hogy minél többen megszeressék a francia fővárost.

(A borítókép csak illusztráció, forrása: Pete Linforth/Pixabay)

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.