Közel négy évnyi építkezés után birtokba vehették az autósok Kína leghosszabb víz alatti autópálya-alagútját. A 10,79 kilométeres alagút a Taj-tó alatt húzódik a kelet-kínai Csiangszu tartományban, körülbelül 50 kilométerre Sanghajtól, tudtuk meg a CNN Traveltől.
A 17,45 méter széles, hat sávos, kétirányú alagút megépítéséhez több mint 2 millió köbméter betont használtak fel, mennyezetét pedig színes LED-lámpákkal díszítették, amelyek arra szolgálnak, hogy éberen tartsák a sofőröket.
Az alagút a Csangcsou városa és Vuhszi közötti 43,9 kilométeres autópálya része, amelyet december 30-án nyitottak meg. Az út alternatívát biztosít a Sanghaj és Nanking között utazóknak, és azért épült, hogy enyhítse a Taj-tó melletti városok forgalmát, valamint fellendítse a Jangce torkolatánál lévő városok gazdaságát.
Hogy hogyan viszonyul a Taj-alagút globális társaihoz?
A világ leghosszabb víz alatti autópálya-alagútja Norvégiában található,
a szigeteken fekvő Stavanger és Strand városa között, ez 14,3 kilométer hosszú. Emellett a Tokiói-öbölben is építettek egy 9,6 kilométeres alagutat a víz alatt az autósoknak. De a víz alatti járatok közül kétségtelenül a legimpozánsabb az Angliát és Franciaországot összekötő Csatorna-alagút, ami 37,9 kilométeres, igaz, itt csak vonatok közlekedhetnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.