Korszerűsített turistajelzésekkel találkozhatunk az erdőkben

túra
PUBLIKÁLÁS: 2021. november 11. 11:08

November 1-én a turistajelzések új, egységes szabványa lépett életbe, írja az MTI, a Magyar Természetjáró Szövetség (MTSZ) közleményére hivatkozva. Ez azt jelenti, hogy az MTSZ kizárólag a szabványban szereplő jelzéseket tekinti turistajelzéseknek Magyarországon, minden más jel, ami a fákon olvasható tematikus vagy sportcélú útjelzés.

Forrás: troyka/shutterstock.com

A megújult szabvány szerint egy turistajelzés mindig 10 x 12 cm-es fehér jelzésalapból és azon elhelyezett színes jelképből áll, olvasható az MTSZ honlapján. A sáv jelzésű utak alkotják a turistaút-hálózat gerincét. Ezek a fontosabb kiindulási pontoktól más, hasonlóan fontos pontokig vezetnek. A kék, piros, zöld és a sárga jelzések ebben a sorrendben az utak fontossági sorrendjét jelölik az országos jelentőségű útvonalaktól kezdve (kék) a helyi útvonalakig (zöld). Az álló kereszt jelöli a sáv jelzésű utak elsődleges kapcsolódásait. A háromszög magaslati pontra, a négyzet településre, szálláshelyre vagy közlekedési lehetőséghez vezet, a kör forráshoz, kúthoz vagy egyéb vízvételi lehetőséghez, a barlang barlanghoz, az L romhoz vagy műemlékhez, a kápolna értelemszerűen kápolnához. Ezeken kívül van még emlékművet, bélyegzőhelyet, és körtúrát jelző ikon is.

Magyarország területének egészét több ezer kilométernyi jelzett turistaút hálózza be, melyek közül a legtöbbet a Balaton-felvidéken és a Bakonyban, a Mecsekben, a Börzsönyben, a Dunazug-hegységben, valamint a Mátrában és a Bükkben találjuk, írja a kekesonline.hu.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.