A Fővárosi Állat- és Növénykert Vadállatmentő Központjába évente sok száz sérült, legyengült vagy elárvult mentett állat kerül be. Gyógyításuk, felnevelésük célja, hogy újra képessé tegyék őket az önálló életre a természetben. A szabadon engedhető példányoknak megkeresik az alkalmas élőhelyet, ahol új életet kezdhetnek, vagy éppen ott engedik el őket újra, ahonnan bekerültek. A Kiskunsági Nemzeti Park működési területére is rendszeresen érkeznek az állatkerti mentőhelyről a szabad életre készen álló egyedek. Ezúttal három kuvik, hat vércse és 13 törpedenevér voltak azok a szerencsések, amelyek a fogságban töltött idő után visszakapták a szabadságukat – olvasható a knp.hu weboldalon.
A kuvikok még fióka korukban kerültek a mentőhelyre Budapestről. Őket Tiszaalpáron, egy lakatlan épületnél engedték szabadon, ahol lakott mesterséges kuvikodú is van. Itt nem csak elegendő táplálékot, megfelelő élőhelyet, de társakat is találnak. A vörös vércséknek is olyan területet kerestek Tiszaalpáron, ahol élnek már fajtársaik. A kuvikokhoz hasonlóan őket is még fióka korukban találták és vitték be a budapesti állatkertbe, tegnap viszont szabadon útra kelhettek.
A 13 törpedenevér a Duna-Tisza köze legnagyobb ismert törpedenevér-kolóniájához csatlakozott, melynek a Lakitelek-Tőserdőben található Kontyvirág Erdei Iskola épülete ad otthont. A mentőközpontban felépült példányok túlélési esélye sokkal nagyobb, ha egy ilyen nagy kolóniához tudnak csatlakozni.
Ha valaki sérült, legyengült vagy elárvult vadállatot talál, hívja a legközelebbi mentőhelyet vagy az illetékes nemzetipark-igazgatóságot.
A védett állatok mentéséről és a mentőhelyekről további információ ide kattintva kaphat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.