A Duna-Dráva Nemzeti Park természetvédelmi őrei gemenci terepbejárás során egy különleges tollazatú madarat vettek észre a Rezéti-Dunában úszkáló tőkésrécék között. Az egyedisége miatt könnyen azonosítható madár egy mandarinréce hibridje volt, valamilyen másik récefajjal történt kereszteződésének eredménye.
A mandarinréce őshazája Kelet-Ázsiában van, de napjainkban - elsősorban fogságból szökött példányok - előfordulhatnak Európa vizeiben is. Rendkívül díszes tollazatú és szép formájú díszréce. Már a XVIII. században szállítottak Európába példányokat, elsősorban főúri parkok tavaira. Mivel tartása könnyű és fogságban is könnyen szaporodik, általánosan elterjedt állatkertekben, magántenyésztőknél. Ez a példány is feltehetőleg egy közeli tenyészetből szökhetett ki.
A nászidőben a hím dísztollait felborzolja, így még mutatósabbá válik. Különlegessége, hogy tojásait odúba rakja, a természetben akár 10-15 méter magasan is, hogy elkerülje a ragadozókat. A hím és a nőstény élete végéig együtt marad, és utódait is párban neveli, ezért Kínában a házastársi hűség és boldogság szimbólumállata - olvasható a ddnp.hu oldalán, ahol az állatról készült kép is látható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.