Rejtett freskók bukkantak elő az Uffizi Képtár renoválása közben

Medici-család
PUBLIKÁLÁS: 2021. április 27. 11:46

A járvány miatti lezárások idején a firenzei Uffizi Képtár munkatársai nem pihentek, hanem jelentős átalakításokba és renoválásokba kezdtek. Ennek keretében került elő néhány több száz éves freskó a vakolat alól, amelyekről korábban senki sem tudott.

II. Cosimo de' Medici, Firenze, Uffizi Képtár Freya's Florence Tours - Freya Middleton/facebook

Az egyik freskó a 17. századból származik és II. Cosimo de' Medicit ábrázolja fiatalon, életnagyságban. Ezen kívül a 18. századból származó, virágmotívumokat ábrázoló falképek is előkerültek a vakolat alól, tudtuk meg az AP Newstól.

Az újonnan előkerült freskókat már a jövő héten megnézhetik a múzeum első látogatói, amikor a járvány alatt harmadjára, és a múzeum igazgatója Eike Schmidt reményei szerint immár végleg kinyitják a kapukat. A bejáratot az átalakítások keretében áthelyezték a nyugati szárnyba, ahol a freskók is vannak. A kapu az Arno folyóra fog nézni, és a közeljövőben szobrokat is tesznek majd mellé. Az átalakítások keretében 14 további termet renováltak, amelyek szintén láthatóak lesznek május 4-től.

A múzeum látogatóinak száma tavaly a 2019-eshez képest mintegy negyedére esett vissza a tavaszi és őszi lezárások miatt. 2020-ban mindössze 1,2 millióan látogattak el ide az egy évvel korábbi 4,4 millióhoz képest. Mivel a nemzetközi turizmus újraindítása csak éppenhogy kezd fókuszba kerülni, Schmidt arra számít, hogy a galéria a közeljövőben kapacitásának csak a felével fog működni. "Ez azt is jelentheti, hogy elképzelhető, hogy aki kora reggel érkezik, akár két-három percet is eltölthet a Botticelli-szobában, mielőtt valaki más is megérkezne. Ez eddig soha nem történt meg." – mondta az igazgató.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.