Felfedezték Ausztrália legősibb barlangrajzát

felfedezés
PUBLIKÁLÁS: 2021. február 23. 10:31

Ausztrál tudósok felfedezték az ország eddigi legrégebbi barlangfestményét, egy 17 300 éves kenguru-ábrát Nyugat-Ausztráliában, az őslakosok sziklafestményeiről ismert Kimberley-régióban. A 2 méter hosszú képet vörös okkerrel festették egy sziklamenedék mennyezetére. Az eredményeket kedden tették közzé a Nature folyóiratban. A felfedezésről készült kisfilmen az ősi barlangfestményt is meg lehet tekinteni, íme!

A barlangfestmény megtalálója, Damien Finch, a Melbourne-i Egyetem kutatója elmondta, hogy a rajz eredetét radiokarbonos kormeghatározással tudták megállapítani, így deült ki, hogy 17500 és 17100 év közötti lehet, valószínűleg 17300 éves.

A tudósok szerint ez az eddigi legrégebbi, ismert barlangfestmény Ausztráliában.

A tanulmány társszerzője, Dr. Sven Ouzman, a Nyugat-ausztrál Egyetem munkatársa hozzátette, hogy kapcsolat állhat fenn a kengurufestés és más régiók ősi művészete között. "Ez az ikonikus kengurukép hasonlít a délkelet-ázsiai szigetekről származó, több mint 40 000 évvel ezelőtti barlangfestményekre, ami arra utal, hogy kulturális kapcsolat állhatott fenn a két régió között, és Ausztráliában is lehetnek akár még régebbi barlangfestmények is" – mondta.

A videón kiemelték a vonalakat, hogy jobban láthassuk a kenguru formáját Forrás: YOUTUBE.COM

Ez év elején találták meg a világ legrégebbi, állatot ábrázoló barlangfestményét is, egy 45 000 éves, életnagyságú disznórajz az indonéziai Sulawesi szigetén. Dél-Afrikában pedig úgy vélik, hogy egy 73 000 évvel ezelőtt létrehozott, kettőskeresztre hasonlító firka a legősibb, ismert rajz – írja a BBC.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.