Nemrégiben Észak-Olaszországban tártak fel egy különlegesen jó állapotban megőrződött, antik római padlót, most pedig Nápoly is megörvendeztette a régészeti különlegességek iránt érdeklődőket - derül ki az ilmattino.it cikkéből.
A város történelmi városközpontjában, a San Nicola a Nilo templom előtti utcából a közelmúltban egy útépítés során került felszínre a jelenlegi vulkáni kőburkolat alatt nem túl mélyen rejtőző padló, mely opus spicatum, vagyis halszálka mintában készült, négyszögletes téglákból. Ezt az elrendezést azért is alkalmazták, hogy némi védelmet nyújtson a földmozgások ellen.
A San Nicola a Nilo épületétől néhány lépésre található a Piazzetta Nilo, más néven Largo Corpo di Napoli, ahol a Római Birodalom idején alexandriai emeltek szobrot a Nílus istenének. A fejnélküli szoborra a 15. században találtak rá és azt feltételezték, hogy egy gyerekeit gondozó anyát ábrázol. Innen származik a Corpo di Napoli („Nápolyi test") elnevezés. A 17. század során egészítették ki a szobrot a hiányzó, szakállas öregembert ábrázoló fejjel.
Az ókorban a területet sokáig egy egyiptomi kereskedőkolónia lakta, amely saját városrészt is kapott vicus Alexandrinus néven.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.