Egy hónap alatt egy métert nőtt Nyíregyháza béke jelképe

Magyarország
PUBLIKÁLÁS: 2019. július 09. 09:38

Még május végén kelt ki egy japán vagy más néven mandzsu darufióka a Nyíregyházi Állatparkban, mára azonban egészen méretes példánnyá fejlődött. A termetes fiókát a szülőállatok folyamatosan takarták, de most, hogy öthetes lett, és már szinte szülőnyi nagyságú, a látogatók is megnézhetik.

Forrás: Nyíregyházi Állatpark

A barna pihetollakat viselő fióka 30 napnyi kelés után bújt ki a tojásból, melyet a monogám párkapcsolatban élő daru tenyészpár felváltva költött ki. Tollazata majd 1,5-2 év múlva lesz szüleihez hasonló, de táplálkozása már megegyezik velük, azaz a kisebb gerinces és gerinctelen állatok mellett magvakat, rügyeket és leveleket is fogyaszt – olvasható az állatkert közleményében.

A japán daru a legnagyobb és egyik legimpozánsabb darufaj, testhossza akár 160 centimétert, míg szárnyfesztávolsága a 2 métert is elérheti. Jellegzetessége a homlokon látható élénkvörös minta, amely valójában egy kopasz bőrfelület. Költöző madár, a nyarat és a tavaszt Szibériában, Északkelet-Kínában és Mongóliában tölti, míg az őszi és téli időszakot Északkelet-Kínában, Koreában és Japán északi részén.

Forrás: Nyíregyháza Állatpark

A japán daru élőhelyén a béke és a szerencse jelképe, így évszázadokon át védelem alatt állt. Napjainkban azonban az élőhelyeik megszűnése, a mocsarak lecsapolása és a vadászat miatt egyedszáma drasztikusan lecsökkent.

A Természetvédelmi Világszövetség adatai alapján kevesebb mint 1800 egyed él a természetben, ezért az állatkertek fogtak össze megmentésükért. A Nyíregyházi Állatparkban élő tenyészpár igen sikeresnek számít, hiszen már több fiókát is felneveltek.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.