Szeptember első szombatját hazánk legveszélyeztetettebb gerincesét, a rákosi viperát ismerhetik meg közelebbről. Az érdeklődőket a Rákosivipera-védelmi Központban és a Szegedi Vadasparkban várják, ahol többek között megtudhatják, hogy mi alapján különböztethetjük meg a viperákat az ártalmatlan siklóktól, és testközelből is találkozhatnak kihalás szélén álló kígyókkal.
A Rákosi Vipera Napján megrendezett programok szeptember 1-én 10:00 -től 16:00 óráig tartanak. Szegeden az ott bemutatott viperák mérésére is sor kerül, így közelebbről is szemügyre vehetik a mérés idejére kesztyűs kézben tartott példányokat, valamint a Magyarország Gyíkjai Vándorkiállítást is megnézhetik.
Akik a Rákosivipera-védelmi Központban szeretnének megismerkedni a ritka számban megjelenő kígyókkal, azokat 10:00 órakor, Kunpeszéren, az élelmiszerbolt előtt várják. Az előadásokon a védelmi program munkatársai igyekeznek eloszlatni a mérges kígyókkal kapcsolatos tévhiteket, valamint arra is rámutatnak, hogy a rákosi vipera nem véletlenül szorul rá az emberi segítségre: a múlt században ugyanis az intenzív mezőgazdálkodás élőhelyeinek eltűnését eredményezte, és a szándékos pusztítás is hozzájárult ahhoz, hogy a kihalás szélére sodródjanak. A rákosi vipera eredetileg Ausztriától Bulgáriáig előfordult, de már mindkét országból, sőt korábbi élőhelyéről, Romániából is teljesen eltűnt,
ma már csak Magyarországon lehet találkozni velük.
Az állatvédők azon dolgoznak, hogy fennmaradjon a szóban forgó viperafaj, ennek érdekében 14 éve végeznek tenyészprogramot. Idén a Viperaközpontban 25 nőstény több mint 260 élő kis viperát hozott a világra,
ezzel 2800 fölé nőtt az eddig, a védelmi projekt során tenyésztett egyedek száma.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.