A szatellittel felszerelt müncheni terminál lett a világ legjobbja

München
PUBLIKÁLÁS: 2017. március 17. 08:34
A londoni Skytrax Intézet a 2017-es World Airport Awards szavazásán a müncheni repülőtér 2-es terminálját választotta a legjobbnak a világon. Az eredmény a világ 550 repülőterének közel 14 millió légi utasa által kitöltött kérdőív összesítése alapján született meg.

A 2003-ban megnyitott 2-es terminál a tavalyi év során bővült: 2016 áprilisában nyílt meg a szatellitépülete, amely 11 millióval 36 millió fölé növelte a terminál utaskapacitását. A 2-es terminált a müncheni repülőtér és a Lufthansa 60:40%-os tulajdoni megoszlású közös vállalata üzemelteti. A tavaly áprilisi terminálátadó ceremóniáján mi is jártunk, ebben a cikkben mutatjuk, hogy akkor mit láttunk.

Fotó: Lufthansa Csoport / Yorck Dertinger

A Müncheni Repülőtér a Lufthansa bázis repülőtere, számunkra már csak azért is fontos, mert Budapestről ide közlekednek a közvetlen Lufthansa járatok. Ezeket és a Star Alliance szövetség 28 légitársaságának repülőjáratait a Terminal 2 fogadja, a régebbi Terminál 1 pedig minden olyan légicég járatait, amelyek nem tagjai ennek a szövetségnek.

A 2-es terminál kiemelkedő eredménye a World Airports Awards szerint számos ténynek köszönhető. Magas pontszámot ért el az utasélmény és az általános kényelmi színvonal kategóriákban, illetve a legjobb értékelést kapta a szórakozási lehetőségekért, és azokért a csendes zónákért, ahol az utasok olvashatnak, dolgozhatnak vagy pihenhetnek. A T2 tranzit terminálként is kimagasló pontszámot kapott: már az épület tervezésénél kiemelten figyeltek arra, hogy az utasok a lehető legrövidebb idő alatt tudjanak átszállni az egyik járatról a másikra.

Zöld és futurisztikus

A szatellitépület megnyitásával ugyanis továbbfejlődött a terminál: a világ egyik legmodernebb reptéri épülete lett. Ezt a szatellit terminált már tényleg a jövő igényeire szabták, nemcsak a világ legfejlettebb, de legzöldebb terminálépületei közé került. Részben például azért, mert az új épület 27 utashídja közvetlen be- és kiszállási lehetőséget biztosít, így az utasok busztranszfer nélkül jutnak repülőgépükhöz. A tervek szerint az egyes és a kettes terminálhoz képest a szatellit működésének önmagában 40 százalékkal lesz kisebb a szénlábnyoma. A terminál zöld megoldásairól bővebben itt olvashat.

Szatellit terminál, Bubbles Bar Fotó: Munich Airport

A nyugalomra vágyó utasok 11 Lufthansa várót vehetnek igénybe a 2-es terminálban. Ezek közül öt új váró a szatellitépületben található, kilátást nyújtva a reptér forgalmi előterére. Az első osztályú várónak saját tetőterasza van, a mozgássérült utasok és a kísérő nélkül utazó gyerekek várója pedig speciális szolgáltatásokkal igazodik az utasok igényeihez.

A szatellitépületben egyébként azok az utasok is körülnézhetnek, akiknek a gépe nem onnan indul. A Lufthansa beszállókártyával rendelkező utasok földalatti vasúton juthatnak el a tavaly átadott új épületbe.

Megvan a világ legjobbja is, de Ferihegy sem szégyenkezhet

Ugyanakkor nem csak a müncheni repülőtér nyert ilyen rangos díjat a Skytrax szavazásán. A párizsi Charles de Gaulle a legjobban fejlődő repülőterének járó díjat nyerte el, és idén megint a Budapest Airport kapta a legjobb kelet-európai repülőtér díját. Ezzel zsinórban negyedszerre választották a régió legjobbjának a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret. Az év legjobb repülőtere díjat pedig ismét a szingapúri Changi repülőtér vehette át, amelyet tavaly ősszel a Sleeping in Airports értékelő oldal is a világ legjobb repterének nyilvánított. A távol-keleti ország repülőtere 2013-óta szintén megszakítás nélkül nyerte el minden évben az elismerést.

Újabb cikkünk ebben a témában:


A Skytrax kihirdette a világ legjobb légitársaságát - 2017.06.21.
A tavalyi győztes visszacsúszott a negyedik helyre a világ legfüggetlenebb és átláthatóbb légiközlekedési szavazásán.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.