
Anthony Sheridan független angol állatkerti elemző alapítványa Euróba több mint 100 állatkertjét minősítette 40 szempont alapján, 3 kategóriában (500.000 látogató alatti, 500.000 látogató feletti, és 1.000000 látogató feletti). A saját kategóriájában a Nyíregyházi Zoo kapta a legtöbb pontszámot két dán állatkerttel holtversenyben.
Ezek a kategóriák nem az állatkertek méretére utalnak, hiszen a Nyíregyházi Állatkert a maga 35 hektárjával és több mint 5000 állatával nagynak számít, hanem a látogatószámot, mint objektív mérőszámot használja, hiszen a látogatószám generálta bevételek meghatározzák egy-egy állatkert lehetőségeit.
A nyíregyházi park nemcsak a leglátogatottabb vidéki állatkert és Magyarország egyik leglátogatottabb közgyűjteménye, hanem a város lakosságszámához viszonyítva a leghatékonyabban működő állatkert is Magyarországon. Ha ehhez még azt is hozzá tesszük, hogy a működéséhez nem használ fenntartói támogatást, hanem saját magát tartja el, mint gazdasági vállalkozás is eredményes a magyar állatkertek között.
Idén is szép számmal volt szaporulat, összesen 173 állatcsemete látott napvilágot. Az idei év sztárja az afrikai elefántborjú volt. A vendégek az elejétől fogva végigkísérhették fejlődését, még nevet is a látogatók javaslataiból választottak gondozói. Kito—mely szuahéli nyelven féltett gyermeket és drága kincset jelent- kiváló egészségnek örvend.
Broutille, a törpevíziló mama is büszkén figyeli hogy úszik pár hónapos borja a park víziló tavában. Ő a második törpevíziló borjú, mely ebből a rendkívül veszélyeztetett fajból Nyíregyházán látta meg a napvilágot. Az északi–tengeri borjúfóka-család idén is szaporodott, Bonifácnak a látogatók adták a nevet és nagyon várja már az idei hóesést. A 15 fős rénszarvas családnál egy hét alatt 4 borjú született.
A két szibériai tigriskölyök, Katja és Vladim is szépen növekszik, 1 hónaposan 4 kg testsúlyúak voltak, de ivarérett korban pár év múlva akár 300kg-osak is lehetnek majd.
Az ide látogatók nagy kedvencei a csíkos farkú katták és a sárgaszakállas makik voltak. A kicsiket testközelben is megtekinthették, hiszen a makierdőkbe bárki beléphetett s közöttük sétálhatott a tavaszi és nyári időszakban.
A Viktória ház a különleges és bizarr külsejű állatok gyűjteménye. A vendégek bepillantást nyerhetnek a föld alatt rejtett életmódot folytató csupasz turkálók mindennapjaiba csakúgy, mint a sörényes hangyász család és a felettük élő halálfejes majmocskák életébe.
Bár a Viktória Ház főként Dél-Amerika állat- és növényvilágát mutatja be a, a látogatók láthatnak ázsiai és afrikai fajokat is, melyek közül jó néhány a kipusztulás szélén áll, ilyen például a szumátrai tigris, melyből összesen 400 egyed él a természetben. A csíkos nagymacskával már 4 tigris alfaj látható a SóstóZoo-ban.
A több mint 430 ezer vendég nem csak egy egyszerű állatkerti élményt kapott idén, hiszen a szerencsések több állat születését is végignézhették.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.