
Okosan utazni pénzváltás, telefonhasználat és biztosítás szempontjából azt jelenti, hogy előre kell tervezned. Nincs mese: ahhoz, hogy ki tudd használni az árfolyamokat, és ne a legdrágább turistalehúzó ATM-ben kelljen pénzt váltanod, muszáj előre gondolkodnod az utazást megelőzően. Cikkünkben összegyűjtöttünk minden hasznos utazás információt, amelyre szükséged lehet külföldi pénzváltás, biztosítás vagy telefonhasználat szempontjából!
A reptéri pénzváltók a legrosszabb árfolyamokat kínálják, ráadásul sokszor extra díjakat is felszámolnak. Ha készpénzt viszel magaddal, azt érdemes előre, itthon váltani, bankban vagy hivatalos váltóhelyen. A legjobb, ha érkezéskor csak egy kevés helyi valuta van nálad, a nagyobb összegeket érdemes inkább kint, helyi ATM-ből felvenni. Ha azonban lehetséges, az esetek többségében használj bankkártyát.
Sokan feleslegesnek tartják biztosítás kötését, pedig egy külföldi baleset vagy betegség könnyedén több százezer forintos kiadást jelenthet. Köss utasbiztosítást már az indulás előtt – akár pár kattintással is megteheted online. Ha nem szeretnéd hatalmas költségekbe verni magad, de szeretnél egy átfogó, egész Európában érvényes biztosítást, akkor az Európai Egészségbiztosítási Kártya neked való. Az egyéb lehetőségeket tekintve érdemes összehasonlító oldalakon keresztül tájékozódnod, például a Netrisk vagy a Biztositas.hu segítségével.
Ma már szinte mindenki használ okostelefont utazás közben, de ha nem figyelsz, a mobilnet roaming miatt horror összeget fizethetsz. EU-n belül a magyar előfizetésekre a hazai szabályok és tarifák vonatkoznak, tehát ugyanúgy használhatod a telefonod, mint itthon, de például Törökországban, Svájcban, az Amerikai Egyesült Államokban vagy Ázsiában már más a helyzet.
Mit tehetsz?
Extra tippek:
Ezek is érdekelhetnek:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.