
Ha nem akarsz hosszú perceket veszíteni a check-in pultnál, csekkolj be online, és használd a mobil beszállókártyát. A legtöbb légitársaság alkalmazása lehetővé teszi, hogy a reptéren már csak a csomagleadással foglalkozz. Sőt, ha csak kézipoggyászt viszel, akár egyenesen a biztonsági ellenőrzéshez mehetsz. Ezek a repülőtéri trükkök különösen hasznosak csúcsidős vagy átszállásos utazáskor. Cikkünkben a legizgalmasabb repülési hackeket osztjuk meg veletek.
Az egyik legidegesítőbb rész a reptéren a biztonsági ellenőrzés. Ha okosan öltözöl – például cipzáros cipőt viselsz, nincs nálad öv vagy fémes kiegészítő –, sokkal gyorsabban haladsz át. A kézipoggyász szabályok szerint a folyadékokat (maximum 100 ml-es pipere eszközök) és elektronikai eszközöket külön kell tálcára rakni. Ezért érdemes ezeket a táska tetejére pakolni, hogy ne kelljen mindent felforgatnod a sorban.
Sokan nem tudják, hogy egy kisebb válltáska vagy övtáska is felvihető a fedélzetre, ha azt személyes tárgynak tekintik. Ez a kis extra tárolóhely tökéletes lehet fontos dolgoknak: útlevél, telefon, töltő, fülhallgató vagy egy kis snack. A repülési hackek közé tartozik az is, hogy a legnagyobb kézipoggyászodat a beszállás végén leadod a gép ajtajánál – sok légitársaság ingyen viszi le a csomagtérbe, így nem kell küzdened a helyhiánnyal a fedélzeten.
Tudtad, hogy a gép hátsó részében gyakrabban maradnak szabad helyek? Ha nem szeretnél középre kerülni, érdemes az ablak vagy folyosó mellé kérni egy széket hátrébb. De van egy még jobb tipp: ha ketten utaztok, foglaljatok le egy ablakos és egy folyosós ülést ugyanabba a sorba – így kisebb az esély rá, hogy valaki közétek ül, és ha mégis, egyszerűen meg lehet kérni, hogy cseréljen.
+1 tipp, ha ülőhely kiválasztás nélkül vettél jegyet, akkor hagyd az utolsó órákra az applikáción keresztüli becsekkolást. Mivel ekkor kell kiosztania a légitársaságnak a megmaradt, de üresen nem állható helyeket, ez azt jelenti a gyakorlatban, hogy nagy lábteres, vészkijáratos helyet fognak kiosztani neked. Legtökéletesebb a pihenéshez, és a nyomorgás elkerüléséhez. Arra figyelj, hogy utazás előtt 2 órával lezárul a check-in, így érdemes mindezt 3-4 órával előtte elvégezni.
Ne becsüld le a hidratálást és a mozgást! A száraz levegő miatt gyorsan kiszáradhatsz a fedélzeten, ezért legyen nálad saját kulacs. Ne feledd! Vizet nem vihetsz be a reptérre, azonban üres üveget igen. Így ahelyett, hogy háromszoros áron venné egy kis palackos vizet, töltsd meg a specifikusan erre kijelölt víztöltő állomásokon az üveged, máris spóroltál több száz akár ezer forintot.
Hosszabb utakra jól jön egy nyakpárna, alvómaszk és fülhallgató. Ha érzékeny vagy a hidegre, egy meleg zokni vagy kendő is aranyat ér. Az utazási tippek közé tartozik az is, hogy a repülés előtti nap aludj rendesen, és ne túlterhelt gyomorral ülj a gépre.
A legtöbb kellemetlenség nem azért történik, mert rosszul szervezett a reptér vagy a légitársaság, hanem mert nem használjuk ki az elérhető lehetőségeket az emberek. A repülési hackek segítenek abban, hogy te is magabiztosan, stresszmentesen és hatékonyan utazz. A titok nyitja: gondolkodj előre, pakolj okosan, és ne félj kihasználni a kis trükköket, amik nagyban javíthatják a repülési élményt.
Ezek a cikkek biztosan érekelni fognak:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.