A korábban vállalati kommunikációval és vezetési tanácsadással foglalkozó szerző nemzetközi önkéntesként egy évig élt Namíbiában, Malawiban, a Dél-Afrikai Köztársaságban és Tanzániában, ahol elsősorban egy dán szervezet által vezetett AIDS-ellenes kampányban dolgozott. Eközben sokat utazott, átélte az afrikai mindennapokat, megismerte a helybeliek életét, problémáit, betegségeit és kilátásait, lakott a kunyhóikban, ette az ételeiket és azért dolgozott, hogy segítse őket a mindennapokban - olvasható a könyv előszavában.
A részben humorosan, részben szenvedélyesen és nem ritkán kritikusan papírra vetett beszámoló bemutatja, hogyan él és mit csinál egy önkéntes, mit jelent a nemzetközi önkéntesség, mire kell figyelnie és felkészülnie az úti cél és a munka kiválasztásakor.
A szerző részletesen beszámol útja előkészítéséről, fél éves angliai felkészítő tanfolyamának olykor viszontagságos, nem mindennapi körülményeiről, valamint az afrikai munkáról, hétköznapokról és emberekről, felejthetetlen kalandjairól.
A Magyar Önkéntesküldő Alapítvány 2003. óta működik azzal a céllal, hogy magyar önkéntes fiatalokat és fejlesztési szakembereket közvetítsen ki nemzetközi humanitárius és fejlesztési projektekbe. Önkénteseik - különböző programok keretében - dolgoznak Afrikában, Ázsiában, Latin-Amerikában és Európában is.
A kötet a Dekameron Könyvkiadó gondozásában jelent meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.