Már csak néhány hét választ el a rövid szoknyáktól, sortoktól és a fürdőruhától. A télen jótékony fedésben lapuló narancsbőrös területek újra napvilágra kerülnek, de szerencsére még nem késő, hogy felvegyük ellene a harcot.
Masszázstechnikák tucatjait árulják a szakemberek, ha a bőrünkön megjelenő cellulitot szeretnénk eltüntetni. Számos lehetőség közül választhatunk: léteznek mindenféle zsírégető masszázsok, radikális és kevésbé radikális módszerekkel, kérhetünk testtekercselést, vákuumos és ultrahangos kezelést.
Azt érdemes leszögezni, hogy ezek a masszázsok sem fogják megváltani a világot, ha látványos eredményre vágyunk, nekünk is tennünk kell a szép bőr érdekében.
A cellulitmentes bőrért keményen meg kell dolgozni: helyes táplálkozás és megfelelő folyadékbevitel mellett lehetünk csak igazán eredményesek. Ha a sporttól el is tekintünk, szervezetünket belülről mindenképpen támogatnunk kell. Napi minimum három, de akár öt liter folyadék – leginkább víz – fogyasztása szükséges, illetve a kezelések alatt valószínűleg gyógyteákat is javasolni fognak a szakemberek.
Serkenti az oxigénellátást
A cellulit főleg a has, a fenék és a comb bőrén jelentkező tünet – több fázisát különböztetik meg. Tulajdonképpen a kötőszövet zsírsejtjeiben lerakódott víz és különböző salakanyagok felelősek a kialakulásáért. Kezelésére sokféle módszer közül az egyik a masszázs – talán ez a leghatékonyabb. A masszőr által használt speciális fogások kedvező hatást érnek el a bőr különböző rétegeire, illetve a mélyebben található kötőszövetekre.
Tulajdonképpen fokozza a vérkeringést, meggyorsítja a lerakódott víz és zsír távozását a szövetekből, emellett serkenti az érintett testtájak oxigénellátását, ezzel is sürgetve a lebontó folyamatokat. Kedvező hatást gyakorol a nyirokrendszerre, amely a szövetekben felgyülemlett folyadék és méreganyagok távozásáért felelős. Összességében az egész test méregtelenítését elősegíthetjük a masszázzsal.
Hatékony olajok
A narancsbőr elleni masszírozás otthon is elvégezhető. Érdemes a fenék környékét állva, míg a combokét ülve végezni. Nem kell finoman masszírozni, a kellemetlen dörzsölés ellensúlyozására használhatunk aroma-masszázsolajokat is – ezek a tevékenység hatását is fokozzák, hiszen önmagukban is serkentik a vérkeringést, ezáltal a nyirokrendszer működését.
Nem kell sok olajat használni, hiszen az sem hatékony, ha túl csúszós a bőrfelület. Levendulát, borsmentát és a különböző citrusfélék illóolaját tartalmazó masszázsolajok megfelelnek erre a célra. A kezelést egy héten kétszer ismételjük – és bár egyénfüggő – nyolc-tíz alkalommal érhető el látványos változás.