Az éltető levegőnek csupán 21 százaléka oxigén, ám ez a gáz felettébb áldásos hatású tucatnyi nyavalyára. Ma már hazánkban is végeznek oxigénterápiát, alább ezért azt mutatjuk be, hogyan végzik ezt, s miféle betegségeket gyógyítanak e módszerrel.
A fürdőruhaszezon elején nem árt tudni, hogy az oxigénnek karcsúsító ereje is van. Az oxigén ugyanis mindenfajta égést, így a zsírégetést is elősegíti, azaz minél több oxigént kapnak a sejtek, annál jobban ég a zsír.
Méregtelenítő, revitalizáló hatású, testileg-szellemileg egyaránt felfrissíti az embert. A kezelésnek köszönhetően gyorsul az anyagcsere, távoznak a salakanyagok, erősödik az immunrendszer és javul a vérkeringés.
Ficam, törés, égési sérülés, vagy más hámsérülés esetén gyorsítja a gyógyulást. Egyes esetekben akár felére csökkenthető a lábadozási idő.
Az oxigénterápia az egyik leghatékonyabb segítség a szén-monoxid-mérgezést szenvedett betegek számára, segítségével jó eséllyel helyreállítható az oxigénhiány okozta károsodás. Mindez azért nem elhanyagolandó, mert Magyarországon az egyik leggyakoribb háztartási baleset a szén-monoxid-mérgezés, amit általában helytelenül használt, rosszul bekötött fűtőberendezés, hibás füstelvezetés okoz.
A magas nyomáson belélegzett oxigén segít a kínzó migrént okozó vérkeringési zavarok helyreállításában, így a fájdalom csillapításában, sőt megszüntetésében is.