Egy osztrák hírportál szerint a síbalesetet szenvedett Michael Schumacher apallic szindrómában szenvedhet. Schumit majdnem négy hete mesterséges kómában tartják.
Az apallic szindrómát más néven tartós vegetatív állapotnak nevezik, ami afféle éber kóma. Vagyis a beteg képes ugyan lélegezni, a vérkeringése stabil, sőt izommozgás is megfigyelhető nála, viszont tudatosan semmire sem reagál, ugyanis az agy kérgi része gyakorlatilag halott.
A Format osztrák híroldal szerint félő, hogy Schumacher már sosem épül fel tökéletesen. Hasonló következtetésre jutott a Mirror angol lap is, amely a bordeaux-i egyetem neurológus professzorára, Jean-Marc Orgozóra hivatkozik: „Minden nap, minden hét, amit kómában tölt, csökkenti az esélyét, hogy javuljon az állapota.”
Az expilótát a grenoble-i kórházban jelenleg szondán keresztül etetik, naponta lemossák a testét, és rendszeresen mozgatják, hogy elkerüljék a felfekvéseket, valamint a hosszú fekvésre kényszerülő betegeknél a leggyakoribb halált okozó tüdőgyulladást.
S hogy meddig tarthat ez a vegetatív állapot? A pozitív példák – vagyis akiknek sikerült felébredniük belőle – mellett orvosi szaklapok szerint akadnak olyanok, akik idővel visszanyerik az éberségük bizonyos fokát, míg másoknál évekig, sőt évtizedekig is eltarthat a stagnálás, a leghosszabb megfigyelt állapot eddig 37 év volt.
Németországban jelenleg közel tízezren fekszenek ilyen éber kómában – amikor a beteg nem kommunikál, nem tudja mozgatni a testét és enni sem képes önállóan –, s a családtagjaik csak reménykedhetnek, hogy egyszer visszakapják szerettüket.