Az olimpiai faluban 17 ezer, többnyire fiatal, életerős ember lakik majd. És jó részük nemcsak érmekről, csúcsokról álmodozik, hanem a testi szerelemről is. Többségük megszerzi magának, amit akar.
Megérkeztek az első fecskék az olimpiai faluba, hamarosan hatalmas lesz itt a forgalom. Fiatal, kalandvágyó fiatalok ezrei népesítik be az épületeket, és sokan érzik úgy: a kötelesség (a minél eredményesebb szereplés) mellé kijár nekik a szórakozás is. Minden formájában. Nem véletlen, hogy a szervezők százezer óvszert rendeltek.
Számoljunk csak utána, hányan és milyen gyakran szexelnek majd, ha az összes gumit elhasználják! Márpedig a korábbi tapasztalatok alapján ebben biztosak lehetünk…
Az amerikai ESPN magazin riporterei megszólaltatták az amerikai női labdarúgó-válogatott frontemberét, a kapus Hope Solót, aki Pekingben tagja volt az aranyérmes csapatnak.
– Akinek a szex mocskos dolog, az majd undorodhat. Emlékszem, négy éve sok párocska még ahhoz is túl „éhes” volt, hogy a szobájába elbújjon, a házak között, a füves pihenőkön is nyomták – mondta a 30 éves labdarúgó, aki úgy véli, a játékok alatt minden négy sportolóból legfeljebb egy mond le a testi szerelem örömeiről.
– Olyan ez, mint egy egyetem, azzal a különbséggel, hogy itt mindenki szép – véli Solo korábbi csapattársa, Julie Foudy. – Szerintem a legjobb teste a vízilabdázóknak és az úszóknak van, ők a legkapósabbak.
Na, ennek a hírnek nyilván örül honfitársa, Ryan Lochte, az úszósport – persze Michael Phelps mellett – jelenlegi legnagyobb alakja, aki nagyon készül Londonra.
– Négy éve hatalmas hibát követtem el, nem voltam független, amikor Pekingbe utaztam. Most viszont szingli vagyok – „üzent” a lányoknak a 27 éves klasszis, s csak remélni tudjuk, hogy a két vegyes úszószám előtti este is lesz valami erotikus kalandja – hátha ezzel is növeli Cseh Laci esélyeit.
Még a többieknél is cifrább története van a nyilván magyar származású amerikai sportlövőnek, Josh Lakatosnak.
– Óriási forgalom volt a 2000-es játékokon a szobámban, kis túlzással azt mondhatnám, hogy valóságos bordélyházat működtettem, életemben ilyen kicsapongást nem láttam még. Nem akarok felvágni, de nekem megvolt az egyik skandináv ország 4 x 100-as női futóváltójának minden tagja – nosztalgiázott az olimpiai ezüstérmes koronglövő.
Megnyugtatásul: a hormonok nem csak nyáron tombolnak, a téli olimpiákon is hasonló a helyzet.
– Egy verseny végén német, kanadai és osztrák sportolók közösen tartottak egy partit a szálloda jacuzzijában. Szolid fürdőzésnek indult, de vad orgiába torkollott az este – mondta egy a nevét titokban tartó alpesi síelő.
Kammererék kimaradnak
A magyar csapat egyik rangidőse, az ötödik olimpiájára készülő háromszoros ötkarikás aranyérmes Kammerer Zoltán nem tud a külföldiekhez hasonló kalandokról beszámolni.
– Mi, kajakosok sajnos nem az olimpiai faluban lakunk, fogalmunk sincs arról, mi történik ott. Sőt még a saját sportágunk képviselőivel sem osztozunk a szálláson, abban a hotelben, ahol mi vagyunk, csak a magyar kajakosok és kenusok lesznek, azaz nálunk nem történik semmi, mi csak a versenyzésre figyelünk – nyugtatott meg mindenkit a 34 esztendős világklasszis.
Federernek bejött Sydney
Roger Federernek, aki az egész játékok egyik legnagyobb sztárja, amúgy is visszafogott fiú, de most egyedül fog lakni Wimbledonban. Igaz, ő sokat köszönhet az olimpiai falunak, a 2000-es sydney-i olimpián itt ismerkedett meg az ugyancsak svájci színekben teniszező Mirkával, aki azóta a felesége és két gyermekének anyja lett.
EGYSZER VOLT 1972
Az egész olimpia egyik legnagyobb szenzációját John Akii-Bua okozta. A 23 esztendős 400 gátas nem csak megdöntötte a brit David Hemery „megdönthetetlen” világcsúcsát, de Uganda mindmáig egyetlen olimpiai aranyérmét szerezte. Érthető, hogy a döntőt követő sajtótájékoztatón tolongtak az újságírók, mindenki meg akart tudni valami fontosat és érdekeset az új bajnokról. Az a kolléga nyert, aki kiderítette: hála a papa szorgalmának, Johnnak – persze nem egy anyától – negyvenkét testvére volt.