Magyar Péter a Tisza Párt elfoglalása óta permanens kommunikációs kampányt folytat, de ehhez nem társult politikai intézményesítés, azaz egy professzionális párt és pártszervezet létrehozása. A Tisza megmaradt álprofilok mögött megbújó ismeretlen személyek digitális mozgalmának, ami a digitális térben látványosnak tűnik (lájk-generálás, influenszer-eszközök), de a terepen kudarcot vallott. Magyar Péter országjárásai vagy nagyváradi gyalogtúrája is előnyös Facebook-fotók díszleteiként szolgáltak, nem a párt- és közösségépítést támogatták, miközben sokszor felmerült a gyanúja a szállított közönségnek is.
Nem a Tisza Pártnak van elnöke, hanem az elnöknek van pártja, másfél év elteltével is „one man show”-ként működik a Tisza. Magyar Péter következetlensége, kiszámíthatatlan és konfrontatív kommunikációja komoly kockázatot hordoz a pártja számára. Rendszeresen kommentel elemzők, újságírók, közéleti szereplők vagy sajtóhírek alá számonkérő módon. Összességében Magyar Péter mégis inkább a párt egyetlen politikai aktivistájának tűnik, mint a Tisza Párt vezetőjének. Nem sikerült az elmúlt másfél évben munkatársaiból csapatot alakítania.
Komoly kudarc a Tisza párt számára, hogy ugyan már fél éve bejelentették ugyan, eddig nem tudtak jelölteket állítani. 2025 elején előrehozott választásokra készültek, január 6-tól „kampányüzemmódban” vannak, sőt Magyar Péter január 2-án kijelentette: „megtették a szükséges lépéseket a 106 legjobb egyéni országgyűlési képviselőjelölt kiválasztásának felgyorsítására és a leendő TISZA-kormány programjának véglegesítésére”). Mindez nagy versenyhátrány a Fideszhez, de még a Demokratikus Koalícióhoz képest is, ahol a jelöltek személyét lényegében már meghatározták. A 2026-os egyéni indulók felkészítése és a helyi közösségekkel való megismertetése egy új párt esetében sokkal időigényesebb feladat, mint már jól működő, professzionális pártszervezettel rendelkező riválisainak.
A Tisza Párt belső feszültségekkel terhelt – a Tisza-szigetek, a központi menedzserek (pl. Farkas Dezső) és a megválasztott képviselői (Európai Parlament, Fővárosi Közgyűlés) szintjén is. Az elmúlt másfél évben folyamatos távozások és személycserék jellemezték a pártot, Magyar Péter pedig többször lekicsinylően nyilvánult meg a Tisza Párt képviselőiről („Soros-ügynök”, „agyhalott”) és támogatóiról („büdös szájúak”) is. A belső bizalomhiányt mutatja, hogy Magyar Péter politikustársait letiltotta a nyilatkozatokról és a nyilvános szereplésekről. A párt önállóan megszólaló képviselői pedig több alkalommal is leszerepeltek (Ruszin-Szendi Romulusz ukrán-párti megnyilvánulásai, Kollár Kinga Magyarország-ellenes felszólalása az EP-ben, Kulja András vesztes vitája Takács Péterrel szemben).
Az ellenzéki (kormányt leváltani kívánó) liberális világ nem vezetőjeként, hanem a legkisebb rossz-ként tekint Magyar Péterre. Enek következménye, hogy megrekedt a kormányzóképes elit toborzása, hiszen már a februári Tisza-kongresszus célja is az volt, hogy közéleti támogatókat, szakembereket, jelölteket sorakoztasson fel maga mögött, de róluk azóta sem hallani. Magyar Péter nem tudott új embereket maga mellé állítani, a meglévőket pedig elidegenítette vagy eltűntette a közéletből (a februári kongresszuson szereplők, Ordas Eszter, vagy akár Vogel Evelin).
Magyar Péter előbb el- majd lekötelezte magát az Orbán-kormány ellenes brüsszeli elitnek. Mentelmi jogi ügyei miatt a pártelnök függőségi viszonyba került az Európai Uniót uraló, hatalmi monopóliumát féltő körrel, amely számos kérdésben (Pride, Ukrajna EU-tagsága, a Magyarországnak járó EU-források vagy a magyar migrációs politika) a magyar választók többségének akaratával ellentétes politikát vár el a Tisza Párttól és annak elnökétől.
A Tisza Párt pártépítése megrekedt, minden szinten káderhiánnyal küzd. Magyar Péter körül folyamatos a személyi fluktuáció, a fővárosi és EP-képviselők nem mutatnak politikai kvalitásokat, a pártnak mindössze 27 tagja van, a rendszerváltó kártyára pedig kevesebb mint a kívánt 50 ezer tag 60 százaléka fizetett elő.
Magyar Péter a kormányellenes attitűdre alapította politikai karrierjét, a többi ellenzéki párttól elszívva azok támogatóit, a Tisza Párt mögött megjelenő támogatottság így negatív identitásra épül. A valódi politikai közösség- és pártépítés elmaradása a pozitív jövőkép, a közös vízió, az építő gondolatok hiányának is köszönhető.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.