
Molnár Csilla a „kicsi lány vidékről” képét testesítette meg, aki a természetes bájával és szerénységével meghódította a zsűrit és a közönséget. 16 évesen ő lett Magyarország szépe, a győzelem azonban korántsem hozta meg számára a boldogságot.
Molnár Csilla már kislányként is kitűnt bájos külsejével, természetes eleganciájával és kedvességével. Jól tanult, sportolt, és az osztálytársai szerint mindig segítőkész és csendes volt. Kamaszkorára nyilvánvalóvá vált különleges szépsége, és tanárai, barátai, ismerősei biztatták, hogy próbáljon szerencsét a modellvilágban. A kor szocialista Magyarországán azonban nem volt egyszerű dolga annak, aki ilyen útra lépett: a szépségipar, a divat és a nyugati típusú hírnév még új és sokak számára gyanús dolognak számított. 1985-ben, hosszú szünet után először szerveztek újra hivatalos országos szépségversenyt Magyarországon, a modern, nyugati mintára szervezett döntőt feszült figyelemmel követte az ország, amelyet a Magyar Televízió közvetített.
A győzelem után Csillára hirtelen zúdult rá a közfigyelem, rendezvények, fotózások és interjúk sora. A verseny szervezése és utóélete azonban zavaros volt: nem volt megfelelő menedzsment, sem pszichológiai, sem jogi támogatás. A cím nem járt valódi lehetőségekkel vagy biztos jövővel: sok volt az ígéret, kevés a valós támogatás. Közben pedig a háttérben családi és magánéleti feszültségek is súlyosbodtak, törékeny lelke pedig összetört ezek súlya alatt. Alig egy évvel a verseny után, 1986. július 10-én Csilla gyógyszer túladagolással vetett véget az életének, otthon, fonyódi házukban. Halálának körülményei máig számtalan kérdést hagytak megválaszolatlanul.
Az ország gyászolt – és döbbenten állt a tény előtt, hogy egy szinte még gyermekkorú lány, akit az egész nemzet a tenyerén hordott, magára maradt a legnehezebb pillanataiban. Molnár Csilla halála óta sokan elemezték a történet tanulságait. A rendszerváltás előtti időszakban a társadalom még nem volt felkészülve arra, hogyan kezelje a hirtelen sztárrá vált fiatalokat. A celebkultúra akkor még újdonság volt – sem megfelelő sajtóetikáról, sem mentális támogatásról nem volt szó.
Az egykori szépségkirálynő ma is a fiatalon elveszett tehetség és szépség szimbóluma. Molnár Csilla filmek és könyvek megjelenéséhez is témát adott, többek között “A szépleányok” című dokumentumfilm is foglalkozott az ominózus szépségversennyel, illetve Friderikusz Sándor “Isten óvd a királynőt!” című regénye is megrázó tükröt mutat az akkori korról, és Molnár Csilla Andrea halálának körülményeiről. Története fájdalmas, sorsa örök emlékeztető arra, hogy a csillogás mögött mindig ott van az ember, akinek szüksége van megértésre, figyelemre és törődésre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.