Az úszó napelemfarmot július 14-én, szerdán nyitották meg. A 45 futballpálya nagyságú létesítmény ekkor kezdte meg a működését, és annyi energiát termel, amely ellátja a délkelet-ázsiai városállam öt szennyvízkezelő vállalatát - olvasható az MTI hírében.
A farm érdekessége, hogy nem a szárazföldön, hanem a Tengeh víztározón terül el, és 122 ezer napelemből áll, valamint 60 megawatt csúcsteljesítményre képes. A projekt a klímaváltozás elleni harc része, és a célja az, hogy a földterületben szegény országban 2025-re megnégyszerezze a napenergia-termelést.
A napelemfarm évi 32 kilotonnával csökkentheti az ország szén-dioxid-kibocsátását, ez annyi, mintha hétezer gépkocsival kevesebb futna az utakon - közölte a létesítmény tulajdonosa, a Sembcorp vállalat és a szingapúri nemzeti vízművek. A háztetőkre szerelt hagyományos napelemekkel szemben az úszó napelemek 5-15 százalékkal jobb teljesítményre képesek a víz hűtő hatása miatt, és előnyük, hogy nincsenek körülöttük épületek, amelyek árnyékot vethetnek rájuk.
A 45 hektáron elterülő úszó napelemfarm megnyitásával Szingapúr egyike lett a világ azon kevés országának, amelynek a szennyvízkezelését teljes egészében fenntartható energiával működtetik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.