Több évtizedes elhanyagolás után helyreállították az ókori Róma egyik legfontosabb műemlékét, az első császár Augustus mauzóleumát, és jövő év elején újra megnyílik – írja a Reuters a városvezető pénteki bejelentése alapján.
A világ legnagyobb köralakú sírjaként számon tartott műemléket i.e. 28-ban építették a Tiberis folyó partja közelében, Augustus és örökösei, köztük Tiberius, Caligula és Claudius császárok maradványainak elhelyezésére. A 87 méteres átmérőjű, 45 méter magas építményt az elmúlt évszázadok alatt különböző célokra hasznosították, volt erőd, használták függőkertként, de bikaviadalokat is tartottak benne.
A 20. század elején színházat és hangversenytermet alakítottak ki benne, de Mussolini fasiszta diktátor az 1930-as években ezt leromboltatta. A műemlék állapota a második világháború óta folyamatosan romlott, majd Róma polgármestere 2017-ben jelentette be, hogy elkezdik a mauzóleum felújítását.
Augustus császár uralma alatt a Római Birodalom virágázását élte: nagy áldozatok árán ugyan, de számos hódítással büszkélkedhetett, a tartományok és Itália gazdasága töretlenül fejlődött, megindult a birodalom romanizációja. Három vízvezeték épült a város ellátására, elkészült az eredeti Pantheon és Augustus mauzóleuma. A legfrissebb hírek szerint pedig utóbbiban a látogatás április 21-ig, vagyis Róma alapításának évfordulójáig ingyenes lesz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.