Mélytengeri koralltelepre bukkantak Grönlandnál

felfedezés
PUBLIKÁLÁS: 2020. július 01. 13:05

Lágykorall telepre bukkantak brit kutatók a grönlandi mélytengeri vizekben. Az 500 méterrel a felszín alatt lévő élőhely többek között karfiol koralloknak, szivacsoknak, tengerililiomoknak, tengerirózsáknak, kígyókarúaknak ad otthont. Ebben a mélységben az élőlények majdnem teljes sötétségben élnek, és a nyomás ötvenszer nagyobb, mint a felszín közelében.

Mélytengeri korallok Grönlandnál ucl zsl

A felfedezés azért nagy jelentőségű, mert a mélytenger a legkevésbé ismert élőhely a Földön, annak ellenére, hogy a legnagyobb és a bolygó 65%-át fedi le.

A mélytengeri élővilág felmérése a hatalmas nyomás miatt nehéz és költséges, és eddig csak drága és távolról üzemeltetett járművekkel vagy tengeralattjárókkal volt lehetséges.

A PhD kutató Stephen Long szerint még a Mars felszínéről is többet tudunk, mint ezekről az élőhelyekről.

A mostani felvételeket a University College London (UCL) zoológiai kutatóintézete és a Grönlandi Természeti Erőforrások Intézete közös kutatócsoportja által kifejlesztett speciális kamera segítségével készítették- írja az UCL sajtóközleményében.

A grönlandi tengerfenék gyakorlatilag még felfedezetlen, pedig a grönlandi gazdaság a halászatra épül, melynek során a tengerfenéken húzzák a hálót. A kutatók remélik, hogy vizsgálataikkal hozzájárulatnak a fenntartható halgazdálkodás kiépítéséhez.

Címlapkép forrása: Navigator175 / Pixabay.com

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.