Indonéziában 120 aktív vulkán található, a Sinabung vulkán az egyik legveszélyesebb. 400 éven át tartó szunnyadás után 2010-ben újból életre kelt, több embert megölve. Ezrek hagyták el a lakhelyüket, mivel a kormány a vulkán 4,3 mérföld sugarú körzetét túl veszélyesnek nyilvánította.
Néhány falusi azonban visszatért otthonába. Pedig a vulkán legborzalmasabb kitörése még csak ezután következett be 2014-ben, akkor legalább 16 falusit megölt, miközben lávát és hamut szórt a levegőbe. Noha viszonylag csendes volt 2010 és 2013 között, a 2014. évi kitörést követően rendkívül aktív maradt.
A legtöbb falusi soha nem tért vissza otthonába, Sinabung, Mardinding és Karo települések pedig „szellemfalvakká" váltak. Az egykor élettől nyüzsgő helyek mára félelmetes látványt nyújtanak a Sinabung vulkán lábánál. Gyakran több állat kószál az utcákon, mint ember.
A Sinabung 2014-es és 2018-as legnagyobb kitörése után a NASA által készített térkép szerint a környék nagy részét elpusztította a láva.
A kormány közel 30 000 falusival közölte, hogy az összes olyan ház, amely a vulkán 3,4 kilométer sugarú körzetében létezett, túl veszélyes ahhoz, hogy ott lakjon. A lakóhelyüket elhagyni kényszerült családok ezrei menekültté vált, és arra kényszerült, hogy áttelepüljön a kormány és a közösség által juttatott házakba.
Karo, és a Sinabung vulkán lábánál fekvő Mardinding falu 2014 óta nagyrészt lakatlan. A tömeges kivándorlást követően sok város teljesen elhagyatottá vált. A hegy közelében fekvő otthonok azóta félelmetesen festenek, nagy részük valószínűleg előbb-utóbb összeomlik. Sok házban a bútorok nagy része ott maradt, ahogy a konyhai eszközök is, amikor a falusiak sietve kényszerültek elhagyni az otthonaikat – írja az Insider.
biztonságosnak
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.