Átadták a forgalomnak Törökország északkeleti részében a világ második leghosszabb, 14,3 kilométeres, kétcsöves közúti alagútját szerdán - írja az MTI az Anadolu török állami hírügynökség közleménye alapján.
Az Ovit-alagút Rize tartomány Ikizdere körzetét köti össze Erzurum tartomány Ispir körzetével, jelentősen lerövidítve az utat a fekete-tengeri és a kelet-anatóliai régió között a Pontuszi-hegységen keresztül. Az Ovit-hegyi átjárónál fúrt alagút a leghosszabb Törökországban.
Egy átjáró kiépítése az Ovit-hegynél a miniszterelnöki hivatal Oszmán-kori archívumának tanúsága szerint már az Oszmán Birodalom 1880-as fejlesztési tervében szerepelt. A 2640 méter magas hágón átvezető út 1930-ban készült el. Mivel azonban november és április között a sűrű hóesés és a lavinaveszély miatt mindig le kellett zárni, az alagút ötlete időről időre napirenden volt. A nyári időszakban naponta átlagosan 1135 jármű haladt keresztül a hágón.
Az Ovit-alagút nem sokáig viselheti a leghosszabb törökországi alagút címet, mert várhatóan 2019 őszén megnyílik a Trabzon és Gümüshane tartomány között - szintén a Pontuszi-hegységben - épülő Yeni Zigana-alagút, amely 14,5 kilométer hosszú lesz. A leghosszabb kétcsöves közúti alagút, a Csungnansan-alagút Kínában található és 18,2 kilométer hosszú. A leghosszabb egycsöves közúti alagúttal Norvégia büszkélkedhet, a Laerdal-alagút hossza 24,5 kilométer.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.