A zsinagóga felújítása valójában már az 1970-es években megkezdődött, azonban nem ment zökkenőmentesen – írja a Lonely Planet News. Hosszabb időszakokban tétlenül hevert, hét éven keresztül pedig avantgárd színházként is üzemelt.
A zsinagógát 1996 és 2000 között a világ száz leginkább veszélyben forgó műemléke egyikeként tartotta számon a World Monuments Watch, az Europa Nostra pedig 2014-ben a kontinens hét leginkább veszélyben lévő építészeti remekműve közé választotta.
Mivel a szabadkai zsidó közösség jelenleg igen kis számú, a március 26-án újraszentelt zsinagóga nem csak vallási szertartások színhelye lesz, de koncerteket is rendeznek majd itt. A turisták szabadon látogathatják.
A pompás épületet 1902-ben emelték, a magyar szecesszió impozáns példája, egyben Szabadka legrégebbi ilyen stílusú épülete.
Komor Marcell és Jakad Dezső építészek jegyzik, Lechner Ödön, a stílus magyarországi nagymesterének munkatársai. A zsinagóga ablakait Róth Miksa készítette, de fellelhető benne Zsolnay kerámia is. A díszítés egyértelműen a magyar hagyományokat tükrözi: szegfűk, tulipánok és pávatollak láthatók szerte az épületen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.