A La Manche-csatorna Caentől északra és északnyugatra lévő 80 kilométeres partszakaszán a mai napig láthatóak a harcok nyomai, egy kikötő és német bunkerek maradványai. Normandia már régóta szeretné, hogy felkerüljön a világörökségek listájára ez a partszakasz. Az ENSZ kulturális szervezet szóvivője szerdán hivatalosan is megerősítette, hogy Franciaország az UNESCO világörökségi listájára jelöli a normandiai partraszállás helyszíneit - írja az MTI. Ezek a partvidékek "a szabadságért és a békéért vívott harc nyomait viselik magukon" - fejtette ki az indoklásban a párizsi kulturális miniszter.
A második világháborúban az úgynevezett D-napon, 1944. június 6-án az angolszász szövetséges csapatok új frontot nyitottak a Németország által elfoglalt Franciaország partjainál.
A hadtörténelem legnagyobb partraszállási hadműveleteként számon tartott esemény döntő jelentőséggel bírt a világháború kimenetele szempontjából.
A D-nap elnevezés a Day-nap rövidítése, az amerikai hadseregben olyan esetekben alkalmazták, amikor a hadművelet időpontja még nem volt kitűzve vagy azt titokban akarták tartani.
A felvételről a döntést a világörökségi bizottság fogja meghozni valószínűleg 2019-ben. Ebben 21 ország képviselteti magát, amelyeket a világörökségi egyezmény összes tagjából álló közgyűlés választja ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.