Az akvarellfestészet már a 15. század óta egész Európában kedvelt festőtechnika, melyet számos világhírű festőművész, mint például Dürer, Turner, Cézanne, Nolde és Schiele is alkalmazott. Bár a vízzel vegyített festészet elsősorban Angliában terjedt el széles körben, a könnyed vonalvezetés és a pazar színek megannyi 19. századi bécsi festőművészt is megihlettek, mint például a természetet, várakat és kastélyokat ábrázoló Rudolf von Altot, Matthäus Lodert és Thomas Endert, vagy az emberek hétköznapi nyugodt, intim éltét bemutató Peter Fendit és Carl Schindlert.
A bécsi Albertinában mindösszesen 2.500 akvarell festményt őriznek különböző korszakokból. Az osztrák akvarellfestészet aranykorának tematikus kiállításán, a „Bécsi Akvarell"-en a gazdag gyűjteményből közel 200 festményt mutatnak be 2018. február 16. és május 13. között. A tárlat kultúrtörténeti különlegességének Rudolf von Alt híres biedermeier képei számítanak.
Tavaly az absztrakt és tárgyias festészetéről ismert osztrák vízfestőművészt, Martha Jungwirth-et a 2018. évi Oskar Kokoschka díjjal tüntették ki.
Az osztrák kortárs művésznő újrafelfedezésének alkalmából az Albertina elsőként egy időszaki kiállítás keretein belül az elmúlt 50 év korai és a közelmúltban készített festményeit vonultatja fel. A festőművész életművének szentelt rendhagyó tárlat 2018. március 2. és június 3. között látogatható.
További információk az Albertina múzeum oldalán találhatók. Bécs az idén különösképp kényezteti a művészetek rajongóit, hiszen a századik születésnapját ünneplő szecesszió jegyében is több tárlat nyílik az idén.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.