A turistáktól elzártan őrzik az utoljára tíz évvel ezelőtt virágzó lótuszokat Thaiföldön

nemzeti park
PUBLIKÁLÁS: 2017. május 19. 14:16
A turistáktól elzártan őrzik az utoljára tíz évvel ezelőtt virágzó lótuszokat Thaiföldön.

Tíz év után ismét virágzik a lótusz a thaiföldi Khao Szan Roj Jot nemzeti parkban, a színpompás vízi-mocsári növény az elmúlt években teljesen eltűnt a park tavaiból a szárazság és a környezetszennyezés miatt - írja az MTI.

Hazánkban először a 19. században, a Szent Lukács gyógyfürdő egyik meleg vizű tavába ültettek indiai lótuszt. Szegeden, a Szegedi Tudományegyetem Botanikus Kertjében az 1950-es évektől kezdve ma is látható Fotó: Wikipedia / T.Voekler

A thai kultúrában szentként tisztelt növény megjelenése nemcsak a helyieknek jó hír, a Bangkoktól mintegy három órányi utazásra délre elterülő nemzeti park a külföldiek körében is közkedvelt látványosság. "Most azonban nem szabad ide jönniük. A nemzeti park a lótuszok helyreállításának kellős közepén van. Amikor eljön a megfelelő idő, meg fogjuk nyitni a közönség előtt" - hangoztatta Rugdroj Aszvakultarin, a park igazgatója a környezet törékenységére hivatkozva.

A lótuszvirágzás elmaradását a szakemberek a Thaiföldet sújtó szárazsággal és a nemzeti park tavait, folyóit és karsztvizeit is sújtó műtrágya-szennyezéssel magyarázzák. Most azonban ismét esik az eső, és a most látott lótuszok a környezet tisztábbá válásának eredménye - tette hozzá az igazgató.

A térségben az indiai lótusz az őshonos. Gyönyörű fehér, rózsaszínes vagy egészen piros virágai vannak. A faj minden része ehető. A lótusz az ősi keleti vallásokban a megtisztulás és az újjászületés jelképe. Virága a buddhizmus egyik fő szimbóluma.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.