“Fél testtel, de élő reménnyel élek” – A világ legritkább amputációján esett át a nő, ilyen az élete most

amputáció
PUBLIKÁLÁS: 2025. július 11. 09:00
Hihetetlen dolgokon ment keresztül a nő.

Courtney Echerd élete egy évvel ezelőtt gyökeresen megváltozott: a 30 éves nő a világ egyik legritkább amputációján esett át, miután kiderült, hogy ritka csontdaganatban szenved. A hemipelvectomiának nevezett műtét során a medencéje egy részét és teljes jobb lábát eltávolították – mindezt az életéért cserébe.

Courtney 18 hónapon át szenvedett erős fájdalmaktól, mire 29 évesen, tavaly szeptemberben diagnosztizálták nála a medencei oszteoszarkómát – egy agresszív, ritka csontdaganatot. A kezelési lehetőségek közül az orvosok a teljes amputációt javasolták, amire kezdetben nemet mondott:

„Olyan volt, mintha az életem véget ért volna.

Az első reakciója pánik volt, hányt, barátait hívta segítségül, és képtelen volt elfogadni a gondolatot. Végül azonban meghozta a döntést, és vállalta az életmentő műtétet, amely után ma már TikTokon osztja meg gyógyulásának állomásait.

A hemipelvectomia az alsó végtagi amputációk kevesebb mint 0,05%-át teszi ki

 – magyarázta Courtney. 

A gyógyulás hosszú, de eltökélt:

 Egyszer független leszek. Ismerek három-négy olyan nőt, akik ugyanezt átélték, és ma teljes életet élnek: gyermekeik vannak, utaznak – én is el fogok oda jutni.

Courtney jelenleg szüleinél él és folytatja a felépülést. Még mindig érzi a kemoterápia mellékhatásait, bár már hat hónapja nem kap kezelést. Los Angeles-i otthonába való visszatérés erős motiváció számára – korábban ott dolgozott szabadúszó újságíróként a médiában. A protézis viselése azonban nem olyan egyszerű, mint sokan hinnék. Courtney-nak nincs meg a szükséges csípőízülete a hagyományos művégtag rögzítéséhez. 

Minél több ízületed van, annál könnyebb használni egy protézist

 – mondta. 

Az ő esetében a protézis egy speciális, műanyag „nadrágból” áll, amely a derekát öleli körbe, és a maradék lábcsonkhoz csatlakozik – használata bonyolult, drága, és rendkívül energiaigényes.

Courtney azóta kapcsolatba került más sorstársaival, és tagja lett egy Facebook-csoportnak, ahol mintegy 200, hemipelvectomián átesett ember osztja meg tapasztalatait, írja a Daily Mail. 

Ez a közösség igazi reménysugár volt számomra, különösen a kezdeti napokban, amikor azt sem tudtam, hogyan fogok valaha vacsorát főzni vagy repülni

 – mesélte. 

Ezek az emberek tették lehetővé, hogy elhiggyem: egyszer én is boldog életet élhetek, szülővé válhatok és bejárhatom a világot.

 

 

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.