A háromnapos történelmi fesztiválon a tatai vár és az Öreg-tó környezetében ostromjátékkal elevenítik fel a Tatai vár 1597-es visszafoglalását a török hadaktól, valamint a kor egy különleges fegyvere, a patara, azaz a petárda első sikeres bevetését.
Az idei, 15. Tatai Patarán nyolc nemzet 37 hagyományőrző csapata vett részt. Köztük magyarokkal, törökökkel, lengyelekkel, csehekkel, németekkel és szlovákokkal.
A Patara 15 hektáros területén 130 árus kínálta portékáját a vendégeknek.
A törökök táborát a Tatai vár két oldalán állították fel, a Kastély tér végén pedig a magyarok és zsoldosaik állomásoztak. Aki a sátraikhoz tévedt azt örömmel fogadták, de a szerepükből soha nem léptek ki. És ez az egyik legnyagobb varázsa ennek az rendezvénynek.
A két tábor mellett idén egy Magyar Falu is felépült a Kastély park festői környezetében. A kora-újkori magyar falvak életét bemutató területen sült a kenyér, lányok fonták a szallafokat, asszonyok fésülték kontyba a hajakat. Zenészek játszottak és kézműves mesterek dolgoztak serényen. Az ispotályban pedig a falu gyógyítói, füvesasszonyai szabadítottak meg a ragálytól kicsit, s nagyot.
A Tatai Patarának még koránt sincsen vége. Bár már kisebb-nagyobb összecsapásokra péntek este és szombaton is sor került, az igazi csatát, a várostromot a mai nap, május 28-án, 16 órakor láthatja az összegyűlt nézősereg.
Forrás: tataipatara.hu
A képeket Monos Gábor és Bodnár Boglárka készítette.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.