Ijesztő, vitás eredetű és felbecsülhetetlen tárgyak is felbukkantak már a műsor évadai során, most megmutatjuk a legeket. Fotókon a Kincsvadászok 5+1 legizgalmasabb tárgya.
A Kincsvadászok 3. évada jelenleg is nagy sikerrel fut, de az elmúlt adások alatt már számos hihetetlen tárgyat mutattak be a műsorban. Bár sokan azt hihetik, hogy a realityben pusztán festmények adás-vételéről van szó, de ők nem is tévedhetnének nagyobbat. Akadtak már olyan darabok, amik miatt Fejes Tamásnak csaknem alsógatyát kellett cserélnie, és olyan is, aminek eredetiségén még a szakértők is összeszólalkoztak. Mutatjuk, mik voltak ezek.
A Kincsvadászok VIP egy teljesen új formátum, ahol civilek helyett hazai hírességek viszik kincseiket a kereskedők elé. Köztük volt Fodor Zsóka is, aki egy különleges örökséggel érkezett a műsorba. Az ikonikus színésznő egy igencsak súlyos arany karláncot vitt, aminek nem mindennapi története van. Az ország Magdi anyusa a keresztanyjától örökölte az ékszert, amit ő maga csempészett át a német határon, még a rendszerváltás előtt. A különleges darab végül méltó helyre került, ráadásul szinte rekordnak számítő összegért, 1,8 millió forintért kelt el.
Bár a tárgyak jó része viszonylag kicsinek mondható, akadt olyan is, aki kocsit adott el a műsorban. Ez a Barkas típusó csőrös autó nemcsak a Kincsvadászok legnagyobb tárgya volt, ami csoda, hogy befért a stúdióba, de ráadásul az ára is illeszkedik a méretéhez. A járműért az eladó 9 millió forintot szeretett volna kapni, amit végül sikerült is elérnie, igaz, nem szokványos módon. Bár Fejes Tamás felajánlott 8 millió forintot, a tűzpiros járgány tulajdonosa nem fogadta el, végül mégis a Tankcsapda dobosa ütötte nyélbe az üzletet. Tomi ugyanis egy autógyűjtő barátja nevében vásárolta meg a hatalmas tárgyat, az elképzelt 9 millió forintért. A vevő mindössze egy videó és a zenész véleménye alapján bólintott rá az ajánlatra.
Legalábbis Megyesi Balázs szerint. A Kincsvadászok szakértője ugyanis kijelentette, szerinte nem eredetiek azok a Titanic relikviák, amikért Fejes Tamás súlyos százezreket fizetett. A dobos egészen pontosan 400 ezer forintért csapott le a kis dobozkára, amiben az eladó elmondása szerint eredeti Titanic relikviák találhatóak, igaz, bármiféle igazoló dokumentum nélkül. A többi kereskedő is döbbenten figyelte Tomi vásárlását, ugyanis többen is meg voltak győződve róla, hogy a csecsebecsék hamisak. A zenész viszont továbbra is azt állítja, jó üzletet csinált, így ezt a tárgyat joggal nevezhetjük a legvitatottabb darabnak a műsor történetében.
Fejes Tamás szinte vonzza a furcsaságokat, így szinte már meg sem lepődünk, hogy ötöt is megvásárolt a műsor legijesztőbb tárgyaiból. Egy idős férfi a 800 darabos babagyűjteményéből 26-ot kínált fel a kereskedőknek, akiket saját bevallásuk szerint a hideg rázott a figuráktól. A tulajdonos ráadásul olyan szeretettel és beleéléssel beszélt a porcelánfejű babákról, ami még szürreálisabbá tette a helyzetet, így végül a "potenciális vásárlók" hangos nevetésben törtek ki. Fejes Tamás annyira rosszul érezte magát a tiszteletlen megnyilvánulás miatt, hogy kárpótlásul ötöt is megvett a gyűjteményből, amikből négyet kereskedőtársainak ajándékozott, egyet pedig megtartott.
A legmeghatóbb tárgy a show történetében szinte biztosan az a sakktábla volt, amit a tulajdonos nagyapja a börtönben készített. A különleges játékot Durst Attila nagyapja, ifj. Schumy Seregély Félix Reimund készítette, aki 76 évvel ezelőtt, szovjet hadifogsága után került börtönbe. A tábla és a figurák évekig készültek az alapanyagok hiánya miatt, a bábukhoz a napi ételadagból lecsípett kenyérdarabokat, sót, vizet és kormot használt fel a nagypapa szobrász rabtársa. Az egyedülálló örökséget Attila természetesen nem is eladásra szánta, csak szerette volna megmutatni a világnak, és reménykedett abban, hogy akár egy múzeumba is bekerülhet.
A Kincsvadászok kereskedője ugyan nem a műsor során akadt a felbecsülhetetlen hangszerre, mégsem hagyhattuk le a listáról. Dr. Katona Szandra ajándékba kapta, majd 10 évig egy komód fiókjában tartotta azt a darabot, amit ma már a Remény hegedűjeként ismerünk. A hangszer eredete egy igazán csodálatos történet, ugyanis Franz Kempa hegedűkészítő mester keze munkája, aki a dachaui táborban raboskodott. Kempa bizonyítottan itt készítette el ezt a darabot, ami valószínűleg az életét menthette meg, ugyanis mire befejezte az egyik tiszt által megrendelt darabot, felszabadították. Így a történelmi jelentőségű hegedű felbecsülhetetlen értéket képvisel, és méltán viseli a nevét.