Harcolt a háborúban, és részt vett az 1956-os forradalomban is. Baranyi László élete maga a történelem. Közel a kilencvenhez is aktívan dolgozik.
Szólítsatok Laci bácsinak! – fogadta a Bors munkatársait Baranyi László, a Família Kft. nagypapája. Szinte hihetetlen, hogy a színész belépett a 89. életévébe. Kicsit fájnak a térdei, de ezt leszámítva tökéletes egészségnek örvend.
– Életemben nem voltam beteg! Ma is minden reggel tornázom, ezért nincs pocakom sem – büszkélkedett Laci bácsi, miközben felesége, Klára asszony süteményt és kávét szervírozott. – Szerettem vacsorázni, de a nehéz vacsorákról leszoktunk. És ami fontos, hogy legyünk derűsek, ne csináljunk mindenből tragédiát!
Ő pedig soha nem is veszítette el a jókedvét, pedig lett volna oka rá. Tizenhét évesen harcolt a második világháborúban, majd az 1956-os események is beszippantották, egy megjegyzés miatt eltávolították a színművészetiről, és a magánéleti boldogságért is megküzdött.
– Először az egyetemi rohamzászlóaljba kerültem, majd a 32-es századhoz soroltak. Hét lőszerrel engedtek útunkra minket. A Bimbó úti harcokban találtuk magunkat a fiúkkal. Féltünk. Szerencsére egy légnyomással megúsztam – elevenítette fel emlékeit relikviái közt. Ugrunk az időben, ’56-nál tartunk. Ismét harcok, majd a család mindenét elveszítette. A szerelem azonban rátalált.
– Rózsahegyi Kálmán színiiskolájában találkoztunk, de nem vett tudomást rólam, öreg voltam neki. Ő 17, én 28 voltam. Én pedig nem tudtam várni, nősültem agyba-főbe. Aztán megenyhült, a harmadik a feleségem lett. Nagyon vágytam családra, Klára megadta nekem. Egy lányunk, Zsuzsika született, és van egy unokánk, Kamilla. Igazi csoda ez a kislány!
Laci bácsi a mai napig aktív. Játszik testvéri jó barátjával, Sas Józseffel a Fészek klubban, a Saskabaréban, szívesen szaval esteken, és a maga számára előírt derűvel élvezi az életet.
Soha nem felejti el, hogy karrierjét részben a humánus Ascher Oszkárnak köszönheti, aki 1956 után, politikai szemlélettől függetlenül szerződtette a Déryné Színházba. Így indult a karrierje, amelynek egyik csúcspontja a Família Kft. lett: – Szurdi Miklós azt mondta, van egy jó és egy rossz híre. Indul egy sorozat, de öregíteni kell magam.