Elképesztő, hogy egy színésznek mi mindent kell megtanulnia. Bán Jánosnak például a borbélymesterséget. A kirakaton keresztül a járókelők is bekukucskálhatnak az előadás közben.
Legyen az intim szőrtelenítés, hajigazítás, vagy arcborotválás, Bán János mindent vállal. Persze mindezt csak új darabjában, amelynek már a helyszíne is elképesztő. A Katona József Színház, a Természetes Vészek Kollektíva, a Mozgó Ház Alapítvány és az Orlai Produkció közös munkája, A borbély című előadás ugyanis egy régi boltban játszódik, a Kossuth Lajos utcában.
A kirakatüvegen csodálkoznak be a járókelők: a művész úr borbélynak állt?! A néző bejelentkezhet egy ingyenborotválásra, s féláron kapja a jegyét.
Bán János színművészt leterhelték a próbák, mégis csillogó szemekkel beszél: – Játék közben egyszerre kell figyeljek a bentlévőkre, a járókelőkre, az archaikus, költői szövegre, miközben egy kuncsaftot borotválok. Nem utolsósorban felkészülni a váratlan nézői kérdésekre, kérésekre. Mint ahogy megtörtént az az egyik késő esti próbán, amikor a betérő hölgy intim borotválást kért. Sok a betérő külföldi is, akik a nyelvi korlátok ellenére végigülik az előadást és gratulálnak.
Rokoni szálak
A rendezőt, Hudi Lászlót kérdezte a Bors, hogy miért pont ezt az előadást választotta. – Tolnai Ottó, az eredeti darab (Végeladás) írója az apósom. A borbély és a kuncsaftok bensőséges viszonyát szeretném megmutatni. Az előadásra legszívesebben csak tíz embert engednék be, de ez a költségvetés miatt nem megoldható. Ötven nézô van általában.