Celeb

Súlyos játékszenvedély tartja rabságban a sztárt

Török Hanna

Létrehozva: 2013.06.16.

Sajtóértesülések szerint Bódi Guszti után Bangó Margit is milliós nagyságrendű pénzt veszített egy budapesti kaszinóban. Feltételezhetően nem először. A játékszenvedély egy idő után, akár a drog, rátelepedhet a mindennapokra.

A Blikk néhány nappal ezelőtti beszámolója szerint Bangó Margit egész éjszaka dobálta a zsetonokat a Lucky Lady nevű nyerőgépbe, amely számára vesztőgépnek bizonyult. A csaknem kétmillió forintjától megszabadult művész az esetről nem kívánt nyilatkozni, ám közismert, hogy rendszeresen játszik. Ezt korábban ő maga sem tagadta, de azt mondta, csak kis tétekben kockáztat.

Ugyanezt hangsúlyozta Bódi Guszti, aki rulettgép mellett veszített el tekintélyes summát. A „mulatóskirály” sem először járt kaszinóban.

Nem ritka, hogy a hírességek szenvedélybetegségben vergődnek. Igen gyakran a játék rabjai, már csak azért is, mert van miből veszíteniük.

Bruce Willis például nagy kártyás, törzshelyén, a Las Vegas-i The Palms kaszinó különtermében nem egy filmjének gázsiját verte el pókeren, kockán, ruletten vagy éppen blackjacken. A sztár ismerői szerint még Demi Moore-ral kapott rá a szerencsejátékra.

David Schwarz, a nálunk kevéssé ismert ausztrál rögbijátékos mindeddig ötmillió dolláros veszteséget szenvedett el, s ünnepelt sztárból lesajnált földönfutóvá vált. – Eleinte jó mókának tűnt. A haverokkal a meccsek után beültünk egy kicsit a gépek mellé, nevettünk, ha nyer­tünk, kicsit bosszankodtunk, ha nem volt szerencsénk, aztán hazamentünk, és az életünk folytatódott tovább – emlékezett a kezdetekre Schwarz.

Csakhogy az első néhány jó élmény hamarosan kínzó rabsággá változott, különösen, amikor a szerencse elpártolt mellőle. – Ahogy megérkezett a pénz a számlámra, máris rohantam a kaszinó­ba, hogy a korábbi veszteségeket visszanyerjem, de egy végtelenített spirálba kerültem – folytatta a játékos.

Természetesen összehasonlíthatatlanul kisebb összegekkel, de nálam is ugyanez történt – vallja be lapunknak egy, a neve elhallgatását kérő egykori bankpénztáros. A vidéken élő férfi először csak a saját fizetését tette fel a rulettgépen, majd egyre nagyobb összegeket emelt el a bank kasszájából.

– Másfél évig tartott a kálváriám. Először akkor akartam véget vetni az egésznek, amikor elértem az egymilliós veszteséget, de épp aznap nyertem, és úgy gondoltam, megfordul a sors kereke. Magával rántott a spirál, és nem sokkal később már ötmillióra rúgott az összeg, amit a kasszából elemeltem – számolt be a pénztáros. Végül tizenegymilliónál, szinte emberi roncsként, az egyik reggel bement a főnökéhez, és bevallott mindent.

A családja segítségével visszafizette a kárt, és azóta pénzért soha nem játszott.

A játék bizonyos mennyiségben és bizonyos formában alapvető szükséglete az embernek, de ha túlzásba visszük, akkor nagyon súlyos betegség alakulhat ki – emelte ki Demetrovics Zsolt, az ELTE Pszichológiai Intézetének oktatója, aki a betegség legfőbb ismérveként ugyancsak az „azonnaliságszükségletet” emelte ki.

Ez azt jelenti, hogy a játékos nem tud várni a következő menetig egy hetet, mint például a lottó esetében. Azok a milliók tehát, akik hétről hétre megteszik tétjeiket a lottó típusú játékokon, megnyugodhatnak: ők nem nevezhetők szenvedélybetegnek. Legalábbis, ha nem a kosztpénzt teszik kockára.

Játssz Pamelával!

Gyere, játssz Pamela Andersonnal! – ezzel a jelmondattal gyűjt híveket egy frissen indított internetes pókeroldal, amelynek első oldalán a sztár igencsak telt idomokkal lerajzolt sziluettje csábítja játékra az oda látogatókat.

A modellből lett filmszínésznő amúgy korábban egy illegálisan működtetett játékoldallal kapcsolatos tevékenysége miatt került reflektorfénybe, de azóta szánja-bánja, és jó útra tért.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek