Ma dönt Stohl: maradjon a Nemzetiben vagy menjen a Vígszínházba? A Bors mindkét választás érveit mérlegre tette, olvasóink többsége szerint a színésznek mennie kell.
Számtalan érv és ellenérv szól amellett, hogy Stohl András a Nemzeti Színházba vagy a Vígszínházhoz szerződjön-e. Mint azt megírtuk, Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház leendő igazgatója korábbi véleményét megváltoztva mégis ajánlott szerződést Stohlnak, aki akkorra már elígérkezett a Vígszínházhoz.
A színművész már meghozta a döntést, amelyet ma közöl az illetékesekkel.
Érvek a Nemzeti Színház mellett
Presztízs: a Nemzeti kiemelt intézmény, presztízse van – emiatt érdemes elfogadnia Vidnyánszky ajánlatát.
Anyagiak: a Nemzeti kiemelt büdzséből gazdálkodik, színészeit megfizeti. Egy Stohl-kaliberű művész havonta nettó 600 ezer forintot kap.
Kapcsolatok: Stohl sok barátja már otthagyta a társulatot, és az igazgató, Alföldi Róbert távozásával véget is ér a Nemzetiben egy korszak.
Erkölcs: aligha veszít, ha egy, a liberális közeg által nem kedvelt teátrumnál marad – botrányai miatt a színész már sokat vesztett erkölcsi presztízséből.
Érvek a Vígszínház mellett
Presztízs: a rendezőként is elismert Eszenyi Enikő vasszigorral irányítja a Vígszínházat, amelyet a szakmában is jegyeznek.
Anyagiak: a Vígszínház kisebb büdzséből gazdálkodik, és aligha tud akkora gázsit felajánlani, mint a Nemzeti Színház.
Kapcsolatok: Stohl kitűnő kapcsolatokat ápol a Vígszínház társulatának tagjaival és persze az igazgatóval, Eszenyi Enikővel.
Erkölcs: ha a Vígszínházhoz szerződik a színész, azt bizonyíthatja: nem az anyagiak fontosak számára, hanem a belső elhatározás. Így ráadásul nem rúgja fel korábbi megállapodását Eszenyivel.
Szavazás: el a Nemzetiből!
A Bors megszavaztatta olvasóit, hogy szerintük a Nemzeti Színházat vagy a Vígszínházat válassza-e Stohl. Lapzártánkkor 73 százalékuk szavazott arra, hogy a színész hagyja ott a Nemzeti Színházat,
27 százalék pedig arra voksolt, hogy Stohlnak a Nemzetit, az ország első számú színházát kell választania.