A holland profi fotós, Piet van den Bemd legkedvesebb közege a hideg és a jég. Egy évben 300 napot tölt a sarkkörökön. Ezúttal Balatonfenyvesen járt, egy szintén fotós barátját látogatta meg, és megleste a különleges jégformációkat a Balaton partján, amelyekről ITT közöltünk látványos képeket.
Piet van den Bemd profi fotós és idegenvezető. Gyerekkorában elbűvölte a természet és a vadon élő állatok, miközben szüleivel sok különböző országba utazott. Legnagyobb inspirációja a szelídítetlen sarkvidéki és antarktiszi vadon. Szeretné felhívni a figyelmet arra, hogy a bolygó utolsó érintetlen helyei milyen gazdag állatvilággal rendelkeznek, s fontosnak érzi ezek megőrzését - írja a Zaol.hu a vele készített interjúban.
Általában a nyarakat Grönland környékén és a Déli-sarkon tölti. Múlt év decemberében egy expedíción vett részt, ahol bálnákat figyeltek meg. A kaland csodálatos meglepetést tartogatott.
"Többször próbáltam már drónnal, a magasból felvenni a táplálkozásuknak rendkívül érdekes formáját. A módszer lényege, hogy a bálnák spirál vonalban a légzőnyílásukon légbuborékokat engednek fel, amelyek ezúttal szinte tökéletes Fibonacci-spirállá, más néven aranyspirállá rendeződtek.
Ez a tevékenység arra szolgál, hogy egyfajta hálóként megzavarja a bálnák apró prédaállatait. Amint ez a szűkülő függöny összetereli a zsákmányt, nagy sebességgel alulról felúsznak a bálnák és belehörpintenek a sűrű "levesbe". Decemberben minden feltétel összeállt, és tökéletes videó és fotók készülhettek" - mesélte a fotós, akinek a felvételei a közelmúltban bejárták a nemzetközi és a magyar sajtót is.
Piet nem tartózkodott sokáig Magyarországon, a napokban már a Svájci-Alpokban kapja lencsevégre a kőszáli kecskéket és szakállas saskeselyűket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.