Hazánk költőhelye is a fenyőrigóknak, mivel elterjedésük déli határán fekszik. Költeni azonban csak az Északi-középhegységben költenek. Az Alföld csupán a telelési területük, de ilyenkor igen nagy számban érkeznek ide, és csacsogó hangjuk miatt, olyan őket hallgatni, mintha a hatalmas csapat egyszerre üzengetne egymásnak Messengeren, Facebook-on és Twitteren. Tehát jó nagy a hangzavar. Az első csapatok már október közepén megjelentek, de többségük valószínűleg csak novemberben érkezik majd - írta a kmnp.hu oldala.
A fenyőrigók télen elsősorban bogyókat és gyommagvakat fogyasztanak, éppen ezért szeretik annyira a Maros-menti erdők területét, mert itt gazdag a cserjenövényzet. Első példányaikat egy sűrű kökényesben elrejtett vadkamera kapta lencsevégre. Azóta, az nemzeti park munkatársai már több alkalommal találkoztak kisebb, kb. 50 példányos csapattal, miközben az erdőt járták.
A téli időszakban népes, akár több százas csapatok is együtt járnak, és az erdőben kökényt, csipkebogyót és galagonya termést szedegetnek. Néha találkozhatunk velük városi parkokban, ligetekben is.
A fenyőrigók sosem mozognak magányosan, mindig csapatban maradnak.
A fenyőrigók nagyjából akkorák mint a fekete rigók, de a színezetük sokkal változatosabb. A fejük szürke, hátuk szürkés-barnás, szárnyukon pedig sötét gesztenyebarna tollak vannak. Mellük és hasuk világos krémszínű, amit fekete minták tarkítanak. Csőrük töve sárga, csúcsa pedig sötét. Jellegzetes, csacsogó hangjuk miatt már tudhatunk a jelenlétükről akkor is, ha még nem is látjuk őket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.