A sort egy ízes hétvégi programmal kezdjük, amit a Bartók – reggel.délben.este és a Goodbar csapata hozott össze február 27-re és 28-ra. A Miénk az utca gasztroséta elnevezésű esemény fő feladata, hogy finom falatokkal egészítse ki az erre járó vendégek sétáját.
A Bartókban elviteles sört és gourmet töki pompost vagy melegszendvicset rendelhetünk, aztán átsétálva a Szabadság hídon a Kecskeméti utcában ott vár minket a Goodbar, ahol szintén elviteles csapolt sörrel és Jucy Lucy hamburgerrel vagy tacóval a kézben ülhetünk le egy kicsit. Mindegy, milyen irányba haladva, de megpihenhetünk a Gellérthegyen vagy a Károlyi kertben is egy padon - írták az eseménynél.
Tegnap, vagyis február 26-án kezdődött el a JFF PLUS Online Japán Filmfesztivál, ami március 6-ig várja a japán filmek kedvelőit. A filmeket ingyenesen, eredeti nyelven, választható magyar felirattal nézhetjük meg a fesztivál honlapján keresztül.
Csak egy regisztráció kell hozzá, és az, hogy a Windows 10-el működő gépen legyen Microsoft Edge böngésző, mert különböző jogi követelmények miatt csak ezzel műödik a fesztivál lejátszója. A filmekről és a kísérőprogramokról részletesen egy korábban megjelent anyagunkban olvashatnak.
A 13. Budapesti Építészeti Filmnapokat is beharangoztuk már itt az oldalon. Az eredeti tervekkel ellentétben a filmnapokat kizárólag online, a Budapesti Távmozi felületén rendezik meg idén, limitált számú, 1500 forintos jegyekkel.
A rendezvény filmjeit március 4. és 13. között érhetjük el, és olyan témákba kaphatunk általuk betekintést, mint az egyén és a közösség újra egymásra találása, a szolidaritás, a másokkal szembeni empátia, a természettel való tudatosabb, érzékenyebb viszony és a környezetszennyezés.
A március 2-ra tervezett online esemény címe A kínai asztrológia alapvető fogalmainak eredete. A Konfuciusz Intézet leírása szerint nemrég átléptünk a patkány évéből az ökör évébe.
Ennek alkalmából az intézet szeretné közelebbről megismertetni az érdeklődőket az ősi kínai asztronómia és asztrológia rendszerével, kialakulásával, az ókorban és a későbbi időszakokban betöltött szerepével.
Az előadást Pap Melinda, az ELTE BTK Távol-keleti Intézet Kínai szakának egyetemi adjunktusa, buddhizmuskutató tartja majd, aki átfogó képet ad a kínai asztrológia alapvető szemléletéről és fogalmairól, a jóslás és naptárkészítés tudományáról, a ying-yang és a 5 elem komplex rendszeréről és az állatövi jegyek eredetéről. Az előadásba 17 órától lehet majd bekapcsolódni a program Facebook oldalán megadott linken keresztül.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.