Így szépítgetik a Tihanyi-félszigetet ősszel

Magyarország
PUBLIKÁLÁS: 2020. november 11. 12:45

Szépen haladnak az őszi munkák a tihanyi hévforrás-kúpokon. A cserjék visszavágása közben előbukkannak a szebbnél-szebb sziklaformációk. Ezt a feladatot időről-időre ismét elvégzik, részben azért, hogy az európai hírű geológiai nevezetesség megcsodálható maradjon. Másrészt az értékes kőzettömbökön, azok repedéseiben élő különleges növénytársulás – a fehér varjúhájas sziklahasadék növényzet – megmaradását is ezzel a munkával segítik elő.

Minden évszakban csodálatos itt a táj Forrás: Zsolt Hegyi/Pixabay

Hínártelepítést kezdtek a tihanyi Belső-tavon, hogy a tó rendkívül rossz vízminőségén a természetes folyamatok segítségével javítsanak. A Külső-tó gazdag hínárnövényzetéből egy speciális géppel jelentős mennyiséget termelnek ki, amit aztán a Belső-tóban helyeznek el. A hínárnövények - a remények szerint – ott megtelepedve lassanként növelni tudják a víz oxigéntartalmát, és csökkentik a mostanáig gyakran súlyos virágzásokat produkáló algatömeg számára felvehető tápanyag mennyiségét.

Munka közben néhány hal is "előkerül" a Külső-tóból, például a compó. Az Európa Diplomás terület hévforrás-kúpjain és tavain esedékes természetvédelmi feladatokat Vers József, Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság Kelet-VeszprémTájegységének vezetője foglalta össze a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóságának weboldalán megjelent cikkben.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.