A Várószoba - Női gyógyítók és páciensek az orvoslás perifériáján című programsorozat egy speciális tudománytörténeti témával, az orvoslás történetében a nők jelenlétével (orvosnők, védőnők, gyógyítók, bábák) és a női testhez kapcsolt szerepekkel foglalkozik a Magyar Nemzeti Múzeum – Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, Könyvtár és Adattár (SOM) gyűjteményéből kiindulva.
A SOM állandó kiállítására és gyűjteményére kortárs képzőművészek reflektálnak, a 2020. márciustól júniusig tartó programsorozatban a művészi intervenciók mellett előadásokat, vetítéseket, valamint társadalom- és orvostudományi szakértők bevonásával beszélgetéseket terveznek - derül ki az esemény Facebook-oldaláról.
A programsorozat felvezető eseményét 2020 február 28-án 17 órakor tartják a Közkincs Könyvtárban. Az esten Gadó Flóra, Lázár Eszter, Nagy Edina és Őze Eszter beszélnek a projekt létrejöttének körülményeiről.
Kitérnek a tudomány és művészet lehetséges találkozási pontjaira, az egészségügyi múzeumok sajátosságaira, érintve a múzeumi intervenció különböző megjelenési lehetőségeit. Ehhez kapcsolódóan bemutatják a résztvevő művészek által vizsgált témafelvetéseket.
Scheffer Krisztina főmuzeológus (SOM) betekintést nyújt az Orvostörténeti Múzeum gyűjteményébe. Katona Noémi, az eseménysorozat létrehozásában együttműködő Friedrich-Ebert-Stiftung munkatársa az alapítvány tevékenységéhez kapcsolódóan a projekt által is érintett gondoskodási válságról, reproduktív munkáról és ennek társadalmi kontextusáról beszél majd. Az eseményen látható lesz az izraeli képzőművész, Aya Ben Ron: Patient című filmje (2011, HD videó, 6"30').
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.