Technikai hiba lépett fel a kisfiú felrúgásával vádolt karateedző tárgyalásán a Szolnoki Járásbíróságon. Az ügyben érintett szolnoki kalandpark alkalmazottja már hosszabb ideje beszélt, amikor a bírónő észrevette, hogy a mikrofonok ledje nem világít, ízért a tanúvallomást meg kell ismételni.
A szolnoki kalandpark parkvezetőjét hallgatták meg május 16-án, pénteken a hétéves kisfiú felrúgásával vádolt karateedző ügyében. A fiatal férfi a bíróságon előadta, hogy az A. Tibor és a felesége által vezetett, 40 fős gyermekcsapattal a park két alkalmazottja foglalkozott.
Kifejezetten kellemetlen vendégeknek számítottak. Sok mindenbe belekötöttek.
– majd így folytatta. - A szabályzat szerint a védőruhát csak én, mint szakember adhattam fel a vendégekre, a kolléganőm a sisakot helyezte a gyerekek fejére, igaz utóbbi nem túl bonyolult feladat. A. és felesége már ekkor kifogásolta, hogy szerinte túl kevesen foglalkoznak velük.
Mint kiderült, A. Tibor nem csak a később bántalmazott Rolikát alázta meg.
- Hogy 40 gyerekre feladtuk a védőöltözetet, az valóban eltartott egy darabig. 7-8 éves gyerekekről van szó. Ők érthetően egy kicsit türelmetlenek voltak, ezért az egyik kisfiú megkérdezte, hogy elkezdheti-e a gyakorlópálya teljesítését. Ezt A. Tibor is hallotta, erre sértegetni kezdte a gyereket. Azt mondta neki, hogy „persze, kezdd el, mutasd meg, hogy milyen önző vagy, mert téged így neveltek" Ezek után összenéztem a munkatársammal, mert sajnáltuk a gyerekeket, hogy egy ilyen emberrel kell lenniük – mondta a tanú.
Mint ismert, a tavaly hétéves Rolika összeveszett egy társával, ezért leült a futópálya szélére. A síró gyermekhez odalépett a karateedző, hogy felállítsa, miközben nyilvánosan megalázta: „sírjál csak, ahogy a kislányok szoktak”.
A kisfiú csak még jobban sírt, ezek után az edző nemes egyszerűséggel felrúgta a gyermeket. A. Tibor viszont nem csak ennyit tett Rolikával: a kalandparktól kért egy flakon vizet, amivel arcon locsolta a gyermeket, hogy példát statuáljon.
Akar még valaki hisztizni? Itt van rá az orvosság
– mondta.
Mindez nem derült volna ki, ha nem rögzítik a kalandpark kamerái.
- Magát a felrúgást nem láttam, mert abban a pillanatban háttal álltam az edzőnek és a kisfiúnak. Miután a csoport elment, elfogott egy rossz megérzés. Erre nincs más magyarázat, lehet, hogy spirituális beállítottságú vagyok. Mondtam is a kollégáknak, hogy a csoportban annyira rossz volt a hangulat, hogy biztosan történt ,még valami. A kamerák felvételeinek rendszeres visszanézését a protokoll nem írja elő, de aznap megtettük. A látottakon annyira felháborodtunk, hogy megtettük a feljelentést és a felvételt nyilvánosságra hoztuk – mondta a tanú a karateedző cselekményéről.
Az alkalmazott arra is emlékezett, hogy A. Tiborral és feleségével a kolléganője is összeszólalkozott. A játék után ugyanis az edző elkezdte a felszerelést levenni a gyerekekről, de a nő megkérte, hogy ne tegye, mert a kalandpark dolgozói tudják, hogy kell ezt a feladatot szakszerűen végezni. A karateedző ezen felháborodott, és jelezte, hogy még két alkalommal visszatérnek a terveik szerint. Az alkalmazott ezek után azt gondolta magában, hogy azokon a napokon nem szeretne dolgozni.