
Samuel Morse 1837-ben mutatta be találmányát a szikratávírót. Eleinte nem ismerték fel gépének jelentőségét, de 1845-ben már több távíróvonalt kiépítettek az Egyesült Államokban. Európában viszont még volt lemaradás. Bár 1850-ben már létezett egy kábel, amely Nagy- Britanniát és Franciaországot kötötte össze, de még mindig elképzelhetetlen volt az, hogy mi módon lehetne összeköttetést teremteni az Egyesült Államokkal. A galéria képeivel a kezdetektől mutatjuk a távközlés megújulását.
Számos kudarc után 1866-ban újra összegyűlt a pénz az Atlanti- óceán alatti kábelre. A 3300 kilométeres vezeték lefektetésére megszerezték a világ akkori legnagyobb hajóját, a 211 méteres Great Easternt. Az első transzatlanti távírókábel viszonylag kezdetleges technológiát képviselt. Körülbelül 8 szót lehetett rajta átküldeni, de ez is óriási előrelépés volt, hiszen akkor egy postai küldemény 12 nap alatt ért Londonból New Yorkba. Ez csökkent le néhány percre a kábel segítségével. Rövid időn belül a távírókábelek behálózták az egész világot, így összekötve a valamennyi lakott kontinenst egymással. Ezzel megvalósították a szinte azonnali információáramlást világszerte.
A fejlődés azóta sem állt meg. A távírótól eljutottunk a telefonig, faxig, illetve okostelefonig. Persze az internet korában már furának tűnhet a kezdet, pedig valahol a távíróval kezdődött minden. Galériánkat a fotóra kattintva nézheted meg!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.