Azt hihetnénk, hogy a Hold iránti hatalmas rajongásunk miatt már mindent tudunk az égitestről, de valójában a mai napig éri meglepetés a kutatókat: a szakemberek rétegelt struktúrákra bukkantak.
2018-ban a kínai Csang-o-4 volt az első olyan eszköz, amely a Hold túlsó oldalán landolt. Már akkor számos felvétel készült, valamint a holdjáró mintákat is gyűjtött – írja a Unilad.
Az eredmények szerint a holdfelszín felső 40 métere por-, talaj- és kőzetrétegekből áll, ezekben a rétegekben pedig egy kráter rejtőzik, amely egy nagy objektum becsapódásával keletkezett. Ez alatt öt lávaréteget figyeltek meg, amelyek a kutatók feltételezése szerint évmilliárdok alatt alakulhattak ki.
A szakértők úgy gondolják, a Hold úgy jött létre, hogy egy Mars méretű égitest a Földnek ütközött, majd a levált darab tovább formálódott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.