Hatalmas hullámokat vert a Palikék Világa című podcast egyik epizódja, aminek a magukat csak „Bódi testvéreknek” nevező három fiatal férfi volt a vendége, akik motivációs előadásaikkal és könyveikkel lettek ismertek Magyarországon. Bódiék őszintén vallottak a nagy nyugdíjasátverés-bizniszről.
Akkor jött egy belső hang...
Palik László a beszélgetés során hamar kiugrasztotta a nyulat a bokorból, amikor arról kezdte el Bódiékat faggatni, hogy született meg a gondolat, hogy motivációs trénerekké váljanak. „Hogy hogy jött a könyvírás? Sírtam otthon a teraszon, és nem jutott semmi az eszembe, mit fogok kezdeni az életemmel, amikor a fél ország tudta, hogy időseknek adtunk el minden szart, mit fogok ezzel kezdeni, hova vesznek fel, akkor jött egy belső hang: írj egy könyvet!” - vallotta meg az egyik Bódi testvér.
De mit is jelent mindez? „Beálltam üzletkötőnek. Így utólag bánom, mégis azt mondom, hogy ez kellett a fejlődésemhez. Értékesítettünk olyan dolgokat, amiket nem biztos, hogy ma is értékesítenék. Mindez kellett. Jó pénz, nagy fizetés, jó nők, drog stb.” - beszélt testvére arról a munkáról, amit állításuk szerint korábban végeztek.
Állítják: már jó útra tértek
Megkereste a Ripost is a „Bódi testvéreket”, ők azonban elzárkóztak attól, hogy bővebben is kifejtsék, hogy is zajlott ez a bizonyos értékesítés. Arra hivatkoztak, hogy ez számukra már csak a múlt, amit ők lezártak és jó útra tértek.
Nem véletlenül beszélnek a „Bódi tesók” ennyire nyíltan a múltjukról és emlegetik ilyen bátran, hogy van valóságalapja annak, hogy korábban nyugdíjasokat vertek át. Ha valaki ügyesen csinálja azt a bizniszt, amiben Bódiék is benne voltak, nem követnek el semmilyen bűncselekményt – maximum az erkölcsösség kérdése vetődhet fel. Viszont nagyon vékony a mezsgye : csak akkor büntethető az értékesítés, ha annak során megtévesztik a vásárlókat, tehát például gyógyhatás kiváltására alkalmatlan eszközökre azt mondják, hogy megoldja az egészségügyi problémákat.
Állapotfelméréssel indul
Ezeket az értékesítéseket általában egy ingyenes állapotfelmérés előzi meg, ezzel csalogatják be magukhoz a nyugdíjasokat. Jogilag csak akkor büntethető a biznisz, ha ennek az állapotfelmérésnek az eredményét arra használják fel, hogy megtévesszék ügyfeleiket az egészségügyi állapotuk súlyosságáról és a gyógyhatás kiváltására alkalmatlan termékeket úgy értékesítsék nekik, mint ami majd minden egészségügyi problémájukat megoldja. De mik is ezek a termékek? Fényterápiás készülék, sóinhalátor, mikroáramú kötés, pulzáló mágneses matrac, pulsepad, lézeróra.
Közérzetjavításból gazdagodnak
Az értékesítőket 800 ezres és 1 milliós fizetéssel csábítják, de mi is az, amit értékesítenek? Egy, a szintén ebbe a brigádba tartozó férfi álláshirdetéséből kiderül.
Mi a kor legmodernebb komplementer, wellness és közérzetjavító megoldásaival segítünk minden olyan embernek, aki vagy meg szeretné őrizni egészségét és jó közérzetét, vagy pedig már egy meglévő problémán szeretne esetlegesen javítani”
– áll az egyik álláshirdetésében. Ez a szépen megfogalmazott verziója annak, ahogy ezt az értékesítést az egyik Bódi testvér nevezte Palikéknál: „nyugdíjasoknak adtunk el minden sz.rt”. Bódiék arra már nem tértek ki, hogy azok az ügyfelek, akik ezeket a dolgokat megvásárolták tőlük, hogyan kerültek üzleteikbe, pedig ez is érdekes. Ők azok a nyugdíjasok, akiket ingyenes állapotfelmérésekkel, ingyenes szűrővizsgálatokkal csábítanak be az előadótermekbe.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.