Eredményes

Másfél évig készült a vb-re a dobogós gázszerelő

Létrehozva: 2022.11.10.

Módosítva: 2022.11.10.

Először ért el ekkora sikert a Németországban megrendezett szakmai vb-n magyar: Offner Márton ezüstérmes lett a víz-, gáz- és fűtésszerelő versenyszámban. Ráadásul ő volt a legfiatalabb a versenyző.

Forrás: Magyar Kereskedelmi és Iparkamara

2017 óta rendezik meg Németországban a WorldSkills Competition 2022 Special Edition névre hallgató világversenyt. Ennek a megmérettetésnek most Lahr városban volt a döntője, ahol elképesztő magyar siker született: Offner Márton elhozta az ezüstérmet víz-, gáz- és fűtésszerelőként.

Ezüstérmes lett a gázszerelő
Büszke eredményére Márton Fotó: Magyar Kereskedelmi és Iparkamara

Méretpontosan kellett forrasztani

Offner Márton mindössze 20 éves és Zalaegerszegen él, eredményéről személyesen mesélt a Borsnak.

– Először egy háromfordulós nemzeti versenyt nyertem meg itthon és utána kezdődhetett a felkészülés tavaly májusban egy budapesti tanműhelyben – kezdte a fiatal versenyző, akit mentora, Szigetvári Csilla készített fel és el is kísérte Németországba.

– Maga a versenyfeladat nehéz volt, nagyon kellett koncentrálni, figyelni és pontosnak lenni.

Egy háromméteres falon két milliméter pontossággal kellett a gázcsöveket összeraknunk, a gyorsaság és az eredmény látványa is számított

– mesélte a Borsnak Márton.

Húsz országból Márton volt a legfiatalabb

Húsz ország indult a versenyen a világ minden részéről és mindenkinek biztosítottak szállást, étkezést. Volt Kanadából, Dél-Afrikából, Ázsiából és természetesen Európából is induló. A felső korhatár 23 év volt,

Márton volt közülük a legfiatalabb, aki a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara segítségével és támogatásával vehetett részt a versenyben.

Mindenki ugyanazt a feladatot kapta, méghozzá angol nyelven.

Milliméterre pontosan kellett dolgozni Fotó: Magyar Kereskedelmi és Iparkamara

Más területen képzeli el a jövőjét

Márton nemrég a Miskolci Egyetemen energetikai mérnök szakon kezdte a tanulmányait és hosszabb távon tervezőként helyezkedne el.

- A szakgimnázium mellett két nyáron külső gyakorlaton dolgoztam, ismerem a szakmát, de hosszú távon nem ebben gondolkodom.

De akár otthon, akár valamelyik barátomnál meg kell szerelni valamit, akkor vállalom, és persze ingyen