Legmagasabb, leghidegebb, legmelegebb, legtávolabbi, legboldogabb. Ezeket így együtt még biztos nem látta, úgyhogy éppen itt az ideje!
1983. július 21-én mínusz 89,2 fokot mértek az Antarktisz közepén levő orosz (akkor még szovjet) kutatóállomáson. Ez a valaha mért legalacsonyabb érték, amit a Földön mértek.
1913-ban egészen pontosan 56,6 fokot mértek itt. Ez a valaha mért legmagasabb érték, amit a Földön mértek.
Ez maori nyelven kb. ezt jelenti: „A hegycsúcs, ahol Tamatea, a nagy térdű ember, aki megmássza a hegyeket; a világjáró, aki átutazott itt, fuvolán játszott szerelmének.”
Bár a neve paradicsomot jelent, de ez senkit ne zavarjon meg. Évente átlagosan 28 és fél méter hó esik itt.
Ezzel a világítótoronnyal maximálisan kihasználták a Scilly-szigetekhez tartozó aprócska szigetben rejlő lehetőségeket.
Azt csak becsülni lehet, hányan élnek a szigeten, ami 1868 kilométerre van az afrikai Angola partjaitól. Egyébként kb. négyezren.
A teljes szintkülönbséget számítva 979 méter a vízesés magassága. Ezen belül a víz 807 métert zuhan egy szikla pereméig megszakítás nélkül, amelyen átbukva további 172 métert zuhan a hegy lábáig, egy hatalmas sziklamedencébe.
Hiába a hideg, a vikingek és Andersen hazájában a legboldogabbak az emberek egy 2016-os ENSZ kutatás szerint. De milyen mutatók alapján? Emberek egészsége, egészségügyi ellátás színvonala, családi kapcsolatok, munkahelyi biztonság, politikai szabadság és a korrupció mértéke.
Magyarország egyébként a 91. a 157-es listán.