Jelentősen megnőtt az utcai mobilozók baleseteinek száma ,de a szenvedő alanyok a kórházban már nem vallják be az igazat. Azért nem, mert különben elesnének a biztosítástól.
2012 februárjában egy tizennégy éves fiút halálra gázolt a HÉV Budapesten. Fülhallgató volt rajta és a zenétől nem hallotta, hogy jön a jármű. A 2015-ben Kínában folyóba sétáló nő esete bejárta a világhálót. Nem vette észre, hogy vége van a partnak. Idén január elején Sopronban a vasúti átjáróban sétált a mozgó személyvonatnak egy telefonáló férfi. Ő végül könnyű sérülésekkel megúszta.
Az Ohio Állami Egyetem szakemberei szerint leggyakrabban a 16 és 25 év közötti korosztály tagjai szenvednek balesetet, mert gyaloglás közben a mobiltelefonjukra figyelnek. A legtöbb baleset beszélgetés közben történik, mert SMS-küldéshez inkább megállnak. Sokan csak a bokájukat ficamítják ki, de egyre többen ütköznek autóval.
– Hogy a Budapesti Baleseti Központba hányan kerülnek be mobilozás közben bekövetkezett baleset miatt, arra nincsenek pontos adatok – monda dr. Tóth Ferenc, az intézet vezető főorvosa.
– Ennek az az oka, hogy még nekünk sem merik bevallani, hogy pontosan mi történt. A beteg ugyanis a korlapja alapján érvényesítheti a biztosítását, és ez szándékos figyelmetlenségnek nyilvánulna, ami miatt nem kap kártérítést. Telefonálás közben rosszul lépnek le a járdáról, nem vesznek észre egy elhúzott csatornafedelet, leesnek a lépcsőről, nekimennek egy oszlopnak. A nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket jelentenünk kell a rendőrségnek, de csak a cellainformációk alapján lehetne bizonyítani, hogy az illető telefonált. A baleset pontos időpontját azonban a mentők kiérkezésekor már nem lehet megállapítani, a sérültek pedig nem árulják el – mondta dr. Tóth.